Sadece Anne miyim - Kişisel Blog - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Sadece Anne miyim - Kişisel Blog

Blog İsmi: Sadece anne miyim?
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://www.sadeceannemiyim.com

Blog Tanıtımı

1984 doğumluyum, 10 yıldır özel bir bankada çalışıyorum. 2008 yılında evlendim, 2010 yılında oğlum, 2016 yılında ise kızım ailemize katıldı. Oğlumun Sturge Weber Sendromu denilen nadir görülen bir hastalıkla doğması ve günümüz çocuklarında sıklığı giderek artan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu'na sahip olması nedeniyle 7 yıldır ebeveynlik ve sağlık ile ilgili araştırmalar yapıyorum. Yazı yazmak ise benim için farklı bir dünyaya adım atmak gibi bir duygu.. Çocukluğumda günlük tutarak başladım yazmaya.. Yıllar boyunca bıkmadan usanmadan günlük yazdım. Başıma gelenler, içimden geçenler ve hatta çevremdeki insanların hislerini bile kağıda dökmek hep sorunların içinden çıkabilmek için farklı bir bakış açısı yaratarak rahatlama yöntemi olmuştur benim için.. 2017 yılı Temmuz ayında ortaya çıkan; okuduklarımı, bildiklerimi, yaşadıklarımı, kısacası sadece annelikle ilgili olmayan her şeyi kitlelerle paylaşma isteğim nedeniyle bu blogu oluşturdum. Çok bildiğimden değil, çok öğrenmek, araştırmak, bilmek istediğimden kaynaklanıyor paylaşma arzum.. Oğlumun doğumundan itibaren hayata karşı pozitif bir bakış açısı kazanabilmek için çaba sarf ediyorum. Özel gereksinimleri olan bir çocuğun ebeveyni olmak daha çok sabır, daha çok özveri, daha umutlu olabilmeyi ve daha çok olumlu düşünebilmeyi gerektiriyor. Sonunda başarabildiğimi düşündüğüm bu pozitif bakış açısını bir kişiye dahi aktarabilirsem ve bir kişinin dahi hayatına dokunabilirsem amacıma ulaşma yolunda adım atmış olacağım.

sadece anne miyim  blog tanıtımı


Blogumda kadınlık, annelik, moda, güzellik, sağlık, güncel konular, teknoloji, ebeveynlik ve hayata dair her konuda hem araştırdıklarım hem de yaşadıklarım çerçevesinde yazmayı hedefliyorum. Hem günlük hayatın karmaşasından biraz uzaklaşmak, hem de karşılaşılabilecek durumlara çözüm bulmak amaçlı yazılar bulacaksınız blogumda.. İlerleyen günlerde misafir yazarlar ve soru-cevap şeklinde profesyonel görüşlerle ilgili bir köşe eklemeyi düşünüyorum.

'Anne olmak demek, bir çocuğun da bir yetişkinin de herşeyi olmak demek' görüşü hem toplum tarafından bize dayatılan, hem de bir çoğumuzun kendimize yaftaladığımız bir durum.. Ama anne olmak aslen, annelikten önce insan ve kadın olmaktır. Annelik deyince zihinlerde mükemmeliyet beklentisi oluşmakta..Oysa anne olmak; her insan gibi hata yapmak, hatalarından ders almak ve bazense ders alamayıp aynı hataları tekrarlamak demek.. Sadeceannemiyim.com; mükemmel anneliği değil, hepimiz gibi anne olmakla birlikte hayatın içinde yer alan bir insan, gel-gitleriyle bir kadın, hatalar yapabilen bir evlat, bir kardeş, bir eş, iş hayatında bir çalışan, ev hayatında aşçı, temizlikçi, bakıcı.. yani sadece anne olmayan hepimizi esas alıyor.. Zevkli okumalar dilerim..

Saygılarımla,

1 yorum: