Ruhuna Renk Kat - Kişisel Blog - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Ruhuna Renk Kat - Kişisel Blog

Blog İsmi: Ruhuna Renk Kat
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: www.ruhunarenkkat.blogspot.com.tr

Blog Tanıtımı

“Biraz renk için…”

Herkese merhabalar… Kübra ve Nisa adında iki yakın arkadaşız. Üniversitede dikey geçiş öğrencileri olarak tanıştık ve o zamandan beridir arkadaştan ziyade kardeş gibi olduk. İkimizde bankacılık ve sigortacılık önlisansını başka üniversitelerde okuduk, ardından dikey geçiş sınavı ile sigortacılık lisans bölümünü Marmara Üniversitesi’nde kazanarak bir araya geldik. Birimiz 1991 Isparta, birimiz 1992 İstanbul doğumluyuz.

Sigortacılık mezunu olmamıza rağmen, stajlar dışında ve mağazacılık sektörü dışında kendi mesleğimizi yapmadık. Bunlara şartlar da diyebiliriz. Şimdiyse eğitimimiz marka iletişimi olarak devam ediyor. Bununda blogumuz ve hayalimizdeki reklamcılık kariyerimiz için yararlı olabileceğini düşündük.

İkimizde gülmeyi, konuşmayı, yeni yerler keşfetmeyi, tatillere çıkmayı, fotoğraf çekmeyi çok seviyoruz. İçimiz de dışımızla bir olduğu için, çevremizde de sıcakkanlılığımız ve güler yüzümüzle ile tanınırız. Kübra ve Nisa dendiğinde, ayrılmaz ikili olduğumuz akıllara gelir. Her ne kadar okul sonrası farklı şehirlerde yaşıyor olsak da, birbirimize zaman ayırmak çok önemli bizim için… Buluşamasak bile, telefon konuşmalarımız saatlerce sürüyor. Enerjimizi karşı tarafa yansıtmayı da çok seviyoruz. 

ruhuna renk kat blog tanıtımı


Blog Yazarlığı:

Herkesin hayatına biraz renk katabiliriz düşüncesi ile blogumuzu açmaya 1 sene önce karar verdik. Sloganımız da bu yüzden “biraz renk için” oldu. Bir kişide bile gülümseme oluşturabilmek çok kıymetli bizim için…

İkimizde fikir üretmeyi sevdiğimiz için ve Kübra’nın da yazarlık tecrübeleri bulunduğu için, bir anda blog dünyasında bulduk kendimizi. Aslında epeydir akıllarda olan fakat bir türlü şartlar ve dış katmandaki kişilerden dolayı ertelenen bir süreçti bu. Birlikte bir iş yapmayı çok istiyorduk, yan yana çalışmayı ise hala çok istiyoruz. İlk adımımız olan blogla başladık ve ileriye yönelik hayallerimiz var. Önceleri konularımız sadece kişisel gelişim üzerineydi. Yaşanmışlıklardan yola çıkarak öneriler sunuyorduk. Daha sonrasında ise, ne katabileceğimizi düşündük. Şimdi ise sadece kişisel gelişim değil, kitaplardan, filmlerden, yemeklerden, kozmetikten, gezip gördüğümüz yerlerden de bahsediyoruz. Bir nevi hayata dair her şeyi daha fazla sunuyoruz. Aynı zamanda yine ara dönemlerde yazı dizileri sunuyoruz, blogger arkadaşlarla röportaj yapıp, keşif etkinlikleri düzenlemeye çalışıyoruz.

İlerleyen dönemlerde sitemizi en iyi hale getirmek amaçlı daha fazla çalışma yapmayı ve daha fazla içeriklere derinlik katmayı düşünüyoruz. Haftada minimum 2 yazı girerek takipçilerimizle iletişimi koparmamaya çalışıyoruz. Özellikle aldığımız geri dönüşler ve yorumlar bizi çok motive ediyor.

Önceleri çevremizde heves olarak görünen blog yazarlığı, şimdi büyük beğeni topluyor. Biz inandık ve yaptık. İyiki dediğimiz dönem ruhunarenkkat’ı açmak oldu. Bir senedir aranızdayız ve gururluyuz, mutluyuz.

Yazılarımızda kendinizi rahatça görebilirsiniz ve sıkılmadan okuyabilirsiniz. Samimiyetimizle sizinde ruhunuza renk katacağımızdan şüphemiz yok.

Hayallerimizden Bazıları:

Öncelikle blogger ailesi olarak gelişmeyi çok istiyoruz. Hiç uğraş verilmeden yapılmış şeyler görüyoruz ve bazen hakkımızın yeteri kadar verilmediğini düşünüyoruz. Bu hedeften çok dilek bizim için ama, yine de her blog yazarının hak ettiği değeri görebilmesini istiyoruz.

Kübra’nın lise döneminden bu yana biriktirilmiş aşk, ilişkiler konusunda yazıları epeyce çok, bu yüzden onun adı duyulmuş bilinen ve sevilen bir yazar olması bir kitap çıkarması. Derginin veya gazetenin yazar kadrosunda yer alabilmek, fark edilmek. Aynı zamanda da ikimizin mottoları içeren, kişisel gelişim amaçlı ama daha da renkli bir başucu kitabı çıkarabilme hayalimiz var. Böylece kitap okurseverlerin kitabımızı alarak, sayfalarımızı hayatlarına katarak mutlu olmalarını çok istiyoruz.

Özgürce önce Türkiye’yi daha sonra tüm Dünya’yı gezebilmek ve bunları sizlerle paylaşabilmek. Basit ama çok istediğimiz bir hayal.

Buraya kadar bizi sıkılmayıp okuduğunuz için çok teşekkür ederiz, umarız ki blogumuzda da daha çok karşılaşırız. Herkesi bekleriz.

1 yorum: