Mavi ve Edebiyat - Edebiyat Blogu - Blogumu Tanıt

Cuma

Mavi ve Edebiyat - Edebiyat Blogu

Blog Adı: Mavi ve Edebiyat
Kategori: Edebiyat
Link: https://maviveedebiyat.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı


Merhaba değerli okurlar, bu yazımda size blog açma amacımı anlatacağım.

Öncelikle ben Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum ve şu anda yüksek lisans yapmaktayım. Zaman buldukça yazılar yüklemeye, sizinle dertleşmeye, sohbet etmeye çalışıyorum. Blog açmaktaki amacım edebi paylaşımlar yapmak, deneme türü yazılar yazmak, kendi yazdığım şiirleri paylaşmak diyebilirim. Küçüklüğümden beri hep şiir yazmaya çalışırdım, hada da çalışıyorum. Üniversite yıllarında da şiir yazmaya devam ettim ve şiirlerin yanında düz yazı türünde hikaye, deneme tarzı yazılar da yazmaya başladım. Bu blogu açmamdaki amaç da tamamen kendi yazdıklarımla size ulaşmak. Beğenilir miyim, yazdıklarım hoşunuza gider mi bilmiyorum ama amacım bu ve elimden geldiğince buraya yazmaya çalışacağım. Umarım yazılarımı, şiirlerimi beğenirsiniz; çünkü gerçekten emek veriyorum, kendimi daha iyi yazmak için zorluyorum, nasıl daha iyi yazabilirim diye düşünüyorum.

mavi ve edebiyat blog tanıtımı

Yazdıkça, içimi döktükçe rahatlıyorum. Bilirsiniz bazen derdinizi insanlara anlatınca sizi tam anlamıyla anlamıyorlar, kimi zaman duygularınızı anlatabileceğiniz samimi insanlar olmuyor çevrenizde işte ben de böyle durumlarda kağıda kaleme sarılıyorum. Çok duyguluysam şiir yazmaya çalışıyorum, derdimi döküyorum kağıda, en azından kağıda derdimi anlatınca insanlar gibi acıyan gözlerle bakmıyorlar bana.

Seviyorum yazmayı. Yazdıklarımı önce kendim beğenmek istiyorum, nitekim insan önce elinden geldiği kadar zorlamalı kendini, en iyisini, en güzelini ortaya koymaya çalışmalı. Sonrasında diğer insanların beğenisini beklemeli. Ben salt bir beğeni için de yazı yazmıyorum. Benim yazımı okuyanlar yazımı çok beğensinler, onların beğendiği tarza yazı yazayım diye bir düşüncede olmak için yazmayacağım. Elbette ki beğenilmek, yazılarınız için övgü dolu sözcükler duymak herkesin hoşuna gider ama sırf beğenilmek için yazmak da edebiyatı bir yerde ticarete dönüştürür ve ben bunun olmasını istemiyorum. İçimden geldiği gibi duygularımı aktarmak istiyorum, samimi olup yapmacıklıktan uzak durarak yazılarımı oluşturmaya çalışacağım. Umarım sizin de hoşunuza gider ve yazdıklarım havada kalmaz.

Herkesin hatası kusuru elbette olabilir, benim de yanlışlarım olacaktır. Yanlış yaptığımı düşündüğünüz, beğenmediğiniz bir yazımı, sözümü bana ulaştırabilirsiniz. Yorumda belirtebilirsiniz. Nitekim insanlar yanlış yapa yapa doğruyu buluyor. Kimse bir anda Mehmet Akif, Necip Fazıl, Ahmet Haşim, Nazım Hikmet olamıyor. Her ustalığın bir kalfalık ve çıraklık dönemi oluyor. Bu konuda sizi otorite tayin ederek yazılarımı, şiirlerimi, düşüncelerimi yorumlama yetkisini size veriyorum.

Ben elimden geldiğince emek vererek, güzel yazılar, nitelikli şiirler oluşturmaya çalışacağım siz de benim bu emeklerime kayıtsız kalmayıp yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim. İyi okumalar :)

3 yorum:

 1. Bu blog benim favorilerimden, yazarı vd. iyidir. Bu blogu ilgilenenlere tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceniz için teşekkür ederim. Daha fazlası için bloğumuza bekliyoruz :)

   Sil
 2. merhabalar blogunuzu takibe alıyorum. Sizin de desteklerinizi bekliyorum.

  YanıtlaSil