Gezi Planlarım - Kişisel Blog - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Gezi Planlarım - Kişisel Blog

Blog İsmi: Gezi Planlarım
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: https://gitgitbitmez.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

Kapitalist sistemin getirmiş olduğu yoğun iş temposu ve bu tempodan biraz olsun uzaklaşmak için yıl sonunda hakettiğimiz sadece 14 günlük izin,kendime hayatımı nasıl renklendirebilirim sorusunu yöneltmeme, bunun neticesinde beni bu blogu açmaya teşvik etti.

Aslında birçok insanın hayalidir dünyayı gezmek, doğal güzellikleri, farklı yaşam tarzlarını görmek, gelenesel yemeklerin tadına bakmak; ancak yoğun iş tempomuzdan bir türlü vakit ayıramayız. Artık bu hayalimi ertelemekten vazgeçerek kısa tatiller de olsa planlar yapmaya ve onları gerçekleştirmeye başladım. Dalai Lama’nın da söylediği gibi:

“Senede bir defa daha önce hiç görmediğin bir yere git.”

hedefi gerçekleşmeye başlamıştı benim için. Goethe’nin:

“Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.”


sözü benim mottom olmuştu.

gezi planlarım gezi blogu tanıtımı

Bir geziye çıkmadan önce gideceğimiz yerde ulaşım nasıl sağlanıyor, nereler görülmeli, neler yenmeli ve nerede yenmeli, rotamız nasıl olmalı... bunları uzun uzun araştırırız.
Diğer gezi bloglarından farklı olarak; ziyaretçileri bu zahmetten kurtararak kendimin de deneyimleyerek hazırlamış olduğu gezi planlarını yapmaya başladım. Bu planları öncelikle seyahate çıkmadan taslak olarak hazırlıyorum, seyahatten dönünce gerekli güncellemeleri de yaparak sizlerle paylaşıyorum.

Yazılarımı kabataslak değil, gezilecek olan her şehrin spesifik görülmesi gereken yerlerini baz alarak ortaya çıkarıyorum. İleride siz değerli okurlardan gelecek olan talepler doğrultusunda seyahat edeceğiniz şehirlerin planlarını da hazırlıyor olacağım.

Blogumda şuanda;
  • Barselona Gezi Planı 
  • Belgrad Gezi Planı
  • Floransa Gezi Planı
  • Roma Gezi Planı
  • Napoli & Pompei & Amalfi Gezi Planı
  • İstanbul Gezi Planı
  • Prag Gezi Planı 
  • Berlin Gezi Planı
gezi planları bulunuyor.

Değerli yorumlarınızı ve takibinizi bekliyorum...

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder