Uykunun Sağlığımız Açısından Önemi Nedir? - Blogumu Tanıt

Pazar

Uykunun Sağlığımız Açısından Önemi Nedir?

Uykunun Önemi


Hepimiz yaşamımız boyunca neredeyse ömrümüzün 1/3’ünü uyuyarak geçiriyoruz. Nasıl yemek, içme ve nefes alma hayatımızı devam ettirmek için gerekliyse uyumak da bu gerekliliklerden birisidir. Bazıları uyumayı zaman kaybı olarak değerlendirse de uyumak, sağlıklı ve dengeli bir hayat sürmek için hayati önem taşır. Dilerseniz uykunun neden bu kadar önemli olduğunu maddeler halinde inceleyelim:


Konsantrasyonu Sağlar


İş hayatımızda ya da günlük yaşantımızda konsantre olabilmemiz için yeterli uykuyu almamız gerekir. Aksi takdirde beynin çeşitli fonksiyonlarında meydana gelir ve bu sebeple olaylara konsantre olamaz hale geliriz. Üretkenlik ve performans açısından da iyi bir uyku gereklidir.


Uykusuzluk Sonucu Kalp Hastalığı ve Felç Riski Artar


Kalitesiz ve az bir uyku kalp hastalıklarına davet çıkaracağı gibi ani felçlerin de sebebidir. Az uyuyanlarda kronik rahatsızlıklar da görülebilir. Bu sebeple yeteri kadar uyumamız gerekir.


Şeker Hastalığı Riski


Araştırmalar sonucunda az uyumanın şeker hastalığı riskini artırdığı gözlemlenmiş. Günde 6 saatten daha az uyuyanların diğerlerine göre şeker hastalığına yakalanma oranı daha çok olduğu görülmüş.

Depresyon


Depresyon yaşayanların çoğu kalite uyku alamadığından şikayetçi. Yeterli uyku alınmadığı takdirde zihinsel sağlık sorunları ve depresyon görülme olasılığ artıyor. Ayrıca uykusuzluğun depresyonun ardından intihara riskini de artırdığı biliniyor.

Uykusuzluk Sonucu Kilo Alma


Çok uyumanın kilo yaptığı bilinse de uykusuzluk sonucu kilo alma problemi çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Kısa uykunun obezite olma riskini artırıyor. Fazla kilo almamak için de yeterli uyku şart.

Sosyal Etkileşim


Uykusuzluk sosyal ilişkilerinizde de sıkıntılara sebep olabiliyor. Mutluluk ve sinir hallerini algılayamama, ani duygu değişimleri uykusuzluk sonucu meydana gelebiliyor. Bu sebeple sosyal ilişkilerinizde sıkıntı yaşamamak için kaliteli bir uyku gereklidir.

Kaliteli bir uyku, sağlığımızı fiziksel ve zihinsel birçok alanda etkiliyor. Kaliteli bir uyku için sağlıklı uyku ürünlerini kullanmanız gerekiyor. Özellikler son zamanlarda uyumanın ne kadar önemli olduğu anlaşıldıktan sonra birçok uyku ürünü satan firma, ürünlerinde yeniliklere gitmeye başladı. Bu firmaların başında da Yatsan geliyor.

Yatsan.com, kaliteli bir uyku için gerekli tüm uyku ürünlerini müşterilerine sunan bir firma. Kişilere özel yatak, baza ve baza başlığı gibi ürünleri üretmeye başlayan Yatsan, 100 günlük evde deneme olanağı ile müşterilerinin mağdur olma durumunu ortadan kaldırmış durumda. Ayrıca 250 tl üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargo imkanı sunuyor. Bununla birlikte internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerine Online Garanti Onayı hizmetini veriyor. Bu ve daha birçok benzeri kampanyası olan yatsan.com üzerinden kaliteli bir uyku için ne gerekliyse temin edebilirsiniz.

1 yorum: