Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? - Blogumu Tanıt

Perşembe

Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden eve nakliyat, ister küçük bir şehirde yaşayın isterse İstanbul gibi büyük bir metropolde yaşayın, zorlu bir iştir. Evdeki eşyaların toplanıp kolilenmesi, uygun ve güvenilir bir nakliyat firmasının bulunması, eşyaların nakliye aracına taşınması ve bu işlemlerin yeni eve taşınırken tekrarlanması hem yorucu hem de can sıkan bir süreçtir.

Taşınma olayında en çok zorlayan da uygun ücretlerde profesyonel hizmet veren nakliyat firmasını bulmaktır. Piyasada her ne kadar çok sayıda taşımacılık şirketi bulunsa da çok azı gerekten güvenebileceğiniz hizmet veriyor. Yine de canınızı sıkmayın. Firma seçerken dikkat edeceğiniz birtakım yöntemler ile sıkıntısız bir şekilde yeni evinize taşınabilirsiniz:

evden eve nakliyat firması seçme


Firmaları Detaylıca Araştırın


Çok sayıda evden eve nakliyat firması olduğu için öncelikle piyasadaki firmaları araştırın. Araştırırken şu konulara dikkat edin:

  • Taşımacılık şirketinin referanslarını inceleyin. Firma hakkında şikayet var mı, daha önce firmayı kullananlar memnun kalmışlar mı kontrol edin.
  • Firmanın yetki belgesinde yazan ünvanın Türkiye Sicil Gazetesi’nde olup olmadığını kontrol edin.
  • Ulaştırma bakanlığı tarafından teslim edilen belgeler şirkette mevcut mu kontrol edin.
  • Korsan taşımacılık yapan firmalardan uzak durun.

Ucuza Kaçmayın


Taşınma masraflarından kısmaya çalışayım diye en ucuz fiyatı veren şirket ile anlaşmayın. Her ne kadar ucuz bir hizmet alsanız da firma güvenilir olmadıktan sonra daha fazla zarar uğrama olasılığınız vardır. O yüzden önceliğiniz fiyattan çok güvenilirlik ve profesyonellik olsun.

Taşınırken Mevsimi Hesaba Katın


Okulların tatil olduğu ve taşınma için hava şartlarının uygun olduğu yaz döneminde evden eve nakliyat fiyatları diğer aylara göre yüksek olacaktır. O yüzden çocuğunuz yoksa ve biraz da olsa nakliye masraflarını kısmak istiyorsanız kış dönemi tercih edebilirsiniz.

Firmalar Arası Karşılaştırma Yapın


Sadece bir firma bulup onunla çalışma yapmayı düşünmeyin. Araştırırken çeşitli firmaları listeletin. Ondan sonra bu firmaları fiyat ve hizmet anlayışı üzerine değerlendirip karşılaştırın. Hangisi daha uygunsa onu seçebilirsiniz. Ayrıca bazı bölgelerde

Yaşadığınız Yere Yakın Firmaları Seçin
Uzun araştırmaların sonunda listenizdeki firmalardan 3 firma seçtiniz. Taşıma fiyatları ve profesyonellikleri hemen hemen aynı ise, ikamet ettiğiniz yer Üsküdar ise gidip daha uzak bir firmayı seçmeyin. Üsküdar’da hizmet veren firmayı seçin ki trafik gibi olası aksiliklerin önüne geçin. Eğer bulunduğunuz bölgenin, Üsküdar diyelim, yakınlarında nakliye şirketi yoksa Çekmeköy’de uygun bir firma varsa o firmayı seçin.

Paketleme Hizmeti Veren Firmaları Tercih Edin


Eşyalarınızın güvenliği için doğru bir şekilde paketlenmesi gerekir. Ufak tefek eşyaları kendiniz de paketleyebilirsiniz, fakat buzdolabı, çamaşır makinesi, lcd ekran gibi hem büyük hem de kırılması muhtemel eşyaları muhakkak firma çalışanlarının paketlemesi gerekir. Özellikle taşınacağız yer bulunduğunuz yerden uzaksa kesinlikle paketleme hizmeti veren firma ile anlaşma yapın. Örneğin; İstanbul Pendik’ten Bezlikdüzü’ne taşınacaksanız eşyalarınızın profesyonelce paketlenmesi gerekmektedir.

Her ne kadar evden eve nakliyat süreci zorlu gibi gözükse de planlı programlı bir şekilde taşınma sürecini başlatıp profesyonel hizmet veren bir taşımacılık firması seçtikten sonra korkmayın, sorunsuz bir şekilde yeni evinize taşınacaksınız.

2 yorum:

  1. evden eve taşıma işlerimi yaptım çok temiz ve kaliteli firma

    YanıtlaSil
  2. Çok iyi bir yayın olmuş Musa'cım gerçekten çok sıkıntılı şeyler yaşanabiliniyor doğru ve titizce araştırmak lazım.

    YanıtlaSil