Dilhanemiz - Kültür-Sanat ve Edebiyat Blogu - Blogumu Tanıt

Cuma

Dilhanemiz - Kültür-Sanat ve Edebiyat Blogu


Blog İsmi: Dilhanemiz
Kategori: Kültür, Sanat Ve Edebiyat
Blog Linki: https://dilhanemiz.blogspot.com.tr/

BLOG TANITIMI


Herkese kucak dolusu merhabalar, ben daima mürekkebini kâğıtlara akıtan insanlardan oldum. Yazmanın, okumanın, öğrenmenin ve öğretmenin kıymetini bilen, bu bilinci yaymaya çalışan insanlardan... Blog yazarlığına da bu düşünce ile başladım.

Bloğumun adından da bahsedecek olursam. Dilhanemiz akla ilk geldiği anlamında değil. Bloğuma bu ismi verirken divan edebiyatından yararlandım. Divan edebiyatında dil, gönül anlamına gelmektedir. Yani Gönülhanemiz… Bu şu demek; gönlümden geçmeyen, yapay ve samimiyetsiz tek bir kelime bulamazsınız bu blogda.Bloğumda genel olarak kültür, sanat ve edebiyat konularında yazıyorum. Okuduğum kitapları yorumluyorum, takip ettiğim etkinlikleri duyurarak, etkinlik sonrası notlarımı paylaşıyorum. Takipçilerimle sizden gelenler etkinliği yaparak herkesi yazmaya teşvik etmeye ve daima dinamik bir blog olarak kalmaya çalışıyorum.

Bloğumun başlığında görebileceğiniz gibi ‘Okumak İptiladır’ sözüyle bu yola çıktım. İptila; alışkanlık, tiryakilik anlamlarına gelir. Bloğu açtığımda hiçbir kar amacı gütmeden sadece cümlelerimle insanlara ulaşmayı, okumanın ve paylaşmanın önemini bilen kişilerle iletişimde olmayı ve bu bilinci çoğaltmayı kendime amaç edindim.Henüz yeni olan bloğumu ileride bir kültür, edebiyat yuvası olarak görmek istiyorum. Takipçilerimin bloğumu, her yazımdan bir şeyler öğrenilebilen bir platform olarak tanımlamasını amaçlıyorum ve bu amaçlar doğrultusunda yazıyorum.

Kısaca Dilhanemiz, insanların değerli vakitlerine bir şeyler katabilecek ve takipçilerine ışık tutabilecek bir blogdur. Lütfen bloğumu ziyaret ettiğinizde takibe almayı ve değerli yorumlarınızı diğer takipçilerimizle paylaşmayı unutmayın. Huzur ve esenlik dileğiyle…

5 yorum:

 1. http://lighttale.wordpress.com ilk denemelerimi yayınladım...

  YanıtlaSil
 2. https://bukitabioku.blogspot.com.tr/
  Bende okunması gereken kitapları listeliyorum ve herkesi beklerim..

  YanıtlaSil
 3. http://ahmethasfenerci.blogspot.com.tr/

  Tüm teknolojik gelişmeler için tek kişisel blog.

  YanıtlaSil
 4. http://kursadinedebiyati.blogspot.com.tr

  Kürşad'ın Edebiyatı

  Kişisel Blog

  Genel ve güncel konular

  YanıtlaSil
 5. En iyi blogları araştırırken kendimi burada buldum ve gerçekten güzel bir site ve yazı olmuş. Ben de sanat tarihi, edebiyat ve felsefe alanında kaliteli içerikler oluşturmaya çalışıyorum. İmkanınız olduğunda incelemenizi ve listenizde yer vermenizi çok isterim. Böyle bir blog yazarının görüşleri benim için oldukça önemlidir. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil