Arif Öztürk - Kişisel Blog

Blog İsmi: Arif ÖZtürk
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://arifozturkk.blogspot.com.tr

Blog Tanıtımı


Ben Kimim?

Zaman zaman bu çağın adamı olmadığını düşünen, eskiye özlem duyan, gelenekçi biriyim. 1990 senesinde Sivasın Yakupoğlan köyünde dünyaya gelmişim. Köy kültürünün yanı sıra Sivasın kendine has kültüründen de etkilenerek yetiştim. Ortaokul ve liseyi Sivas'ta okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdim. 3 senedir liselerde psikolojik danışman/rehber öğretmen olarak çalışıyorum.
Yazma Sürecim Nasıl Gelişti?

arif öztürk kişisel blog

Öğrencilik yıllarından hepiniz az çok bilirsiniz. Ders esnasında farkında bile olmadan dalar gideriz uzaklara. Kimimiz çocukluğa, kimimiz seneler sonrasına, kimimiz farklı dünyalara… Gönlümüz hayal dünyasında gezinmedeyken elimizde kalem, kağıdın üzerine rastgele şekiller çiziyordur. Bunu çoğu zaman hayalden gerçeğe dönünce fark ederiz. Dersler arasında can sıkıntısına çok iyi gelir bu durum. Hayal kurarken resim çizenler, küçük şekiller çizenler de vardır. Farkında değillerdir bazen yaptıkları şeyin ancak ellerinde kalem çizmeye devam ediyorlardır. Benim yazı yazmak ile tanışmam da bu şekilde oldu. Öğrencilik yıllarımda üzerinde düşünmeden rastgele yazılar yazarken, anlamlı olabilecek metinlerin bir araya geldiğini fark ettim. Ve yazı yazma sürecim bu şekilde başladı. Derste sıkıldığım zamanlarda elime kağıt kalem alıp aklıma ne gelirse yazmaya başladım. Günlük konular, gözlemlerim, dersler, insanlar, hayat… aklınıza gelebilecek her konuda.

Derken… Öğrencilik yıllarının sonuna geldik. Yazı yazmaya bir süre ara verdim. Ve bu süre zarfında yazıya dökmem gerekenlerin içimde birikmeye başladığını fark ettim. Ama nereye yazacaktım? Bu arayış içerisindeyken blogger ile tanıştım, başladım yazmaya.

Neler Yazıyorum ?

Aklınıza gelebilecek her konuda düşüncelerimi ifade etmeye çalıştığım bir blogum var. İnsan, hayat, eğitim, psikoloji gibi konularda yazıyorum. Psikolojik Danışman olarak eğitim camiasının içinde bulunuyor olmam, psikoloji ve öğrenme gibi konular ile insanlara ilişkin gözlemlerin yazılarda daha fazla yer almasına yol açıyor.

Günlük olaylara dair denemeler, gözlemlerimden oluşan hikayecikler, şiir diye yazdığım dizeler… Blogumda sizi bekliyor. Buyrun…

Saygılarımızla,
Post A Comment
 • Blogger Comment using Blogger
 • Facebook Comment using Facebook
 • Disqus Comment using Disqus

5 yorum :

 1. Güzel ve Akıcı yazınız için teşekkür ederim, blogumu izlemeye alırsanız sevinirim... http://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için teşekkürler. Blogunuz ziyaret edeceğim.

   Sil
 2. güzel bi yazı olmuş kaleminize sağlık blogumu ziyaret ederseniz sevinirim https://alperenener.wordpress.com/

  YanıtlaSil
 3. Arkadaşlar hayata dair her şeyi paylaştığım bloguma beklerim buyrun http://hayatinibil.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. https://copbidonu.blogspot.com.tr/ Ziyaret ederseniz çok sevinirim

  YanıtlaSil