Sağlık Yönetimi Dergisi - Sağlık Blogu - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Sağlık Yönetimi Dergisi - Sağlık Blogu

sağlık blogu tanıtımı

Blog Adı: Sağlık Yönetimi Dergisi
Kategori: Sağlık ve Yönetim
Blog Linki: http://journalhealtmanagemant.blogspot.com

Blog Tanıtımı

''Sağlık Yönetiminde doğru tercih dışsallık yaratır.''

Bu blogu açmaya karar vermemdeki en önemli etmen bu alanda blog sayısının az olması.Küçük bir kitleye hitap ettiğimin farkındayım.Bu blog sadece sağlık yöneticilerinin değil aynı zamanda hastahane çalışanlarınında sesi olmaya çalışacaktır. Sağlık sistemleri sürekli olarak güncelleme alan sistemler olduğu için güncel ve doğru bilgi büyük bir önem arz etmektedir.Bu sınırlı şartlara rağmen 5 günlük blog maceramızda 1000 gösterimi aştık ve bunu blogumuzda okurlara teşekkür amaçlı paylaştık.

Bu bölümün yakından bir takipçisi olarak bildiklerimi ve sizlerle beraber öğrendiklerimi arttırmaya yönelik hareket etmeye çalışıyorum.Asıl hedeflerimden biri bu safyanın yorumlarla , değişik fikirlerle ile dolup taşmasıdır.Çünkü karşılıklı fikirleşmenin , sizin fikirlerinizin sizden olmayan fikirler ile güzel olduğunu biliyoruz sevgili okur.Bu sayfa temelde 3 şey ile ilgilidir ve o üç şey birbirine gözle görülmeyen bir bağ ile bağlıdır. Bunlar ;

Sağlık : Şimdi size WHO 'nün sağlık tanımını vermeyeceğim.Yekpare yaşam özümüz ve sebebimizdir sağlık.Bizi vezir de rezil de eden dostumuzdur.Bu sebepten sağlık etiketi bizim en önemli ilgi alanımızdır.

Yönetim: Günümüz işletmelerinin batmasının ve Apple olmasının en önemli etmeni.Fayda ve kar arasındaki dengenin yegane kontrol edicisi.İşte günümüzde bir işletmeye dönüşen hastahanelerin en önemli kısımlarından biri yönetim bölümüdür ki bu sebepten bizim en önemli ikinci ilgi alanımızdır.

Ekonomi : Klasik bir tabirle elimizde olanlar ile ihtiyaçlarımızı denkleştirmeye çalışmaktır ekonomi.Lakin elimizde olan hep sınırlı , ihtiyaçlarımız ise hiç bitmez durumdadır.İşte sağlık taşıdığı hayati önem sebebi ile bu sınırlılık ile sınırsızlıktan payını en iyi şekilde alır.Çünkü sağlık hizmetinin ikamesi yoktur.

Son olarak sevgili okurlar , misafir olarak sayfamızda yazı yazmak isterseniz kapımız size her zaman açıktır. Biz de sizlere misafir olmaktan gurur duyarız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder