Jayus Smile - Kişisel Blog - Blogumu Tanıt

Pazartesi

Jayus Smile - Kişisel Blog

kişisel blog tanıtımı

Blog İsmi: Jayus Smile
Kategori : ( Kişisel Blog )
Blog Linki: http://jayussmile.blogspot.com.tr/

BLOG TANITIMI

Yazın başından itibaren kafamda tek bir soru vardı ve o soru da ‘’ Neden sadece düşüncelerimi günlüğüm de tutuyorum? ’’ sorusuydu. Doğruyu söylemek gerekirse kendimi bildim bileli yazmak benim için çok farklı bir duyguydu. Hem kitap okurdum hem de yazardım. Bu ikisi benim için çok farklı anlamlar içeren şeylerdi. Ama son zamanlarda yazdıklarımın sayfalara sığmadığını,okuduğum kitapların taştığını anladım ve içimi dökmem gerektiğine karar verdim. Bu sebeple de bu bloğu açtım. Ama bu blog konusunda beni en çok zorlayan şey isim olmuştu. Kafamda yeni bir soru oluştu ‘’ Ben şimdi bu bloğun ismi ne olacak? ’’ şeklindeydi bu soruda. Ve ben de yaptığım çılgın araştırmalar ile ‘ Jayus ’ sözcüğünü keşfettim. Peki bu kelimenin anlamı neydi diyorsanız onu da açıklamak isterim.

Endonezce olan Jayus, yapılan esprinin komikliğinden değil kötülüğünden gülmeyi anlatan bir kelime.

Ve nedense ben bu kelimeyi gördüğüm an içime bir mutluluk geldi. Sizce de fazla imalı bir sözcük değil mi? Bana şeyi hatırlattı, hani en yakın arkadaşınız espri yapar ve siz espri kötü olsa da gülmek zorunda kalırsınız ya…. işte buda o durumu ifade eden bir kelime. Nasıl buldunuz? Doğruyu söylemek gerekirse benim çok hoşuma gitti. Bir de yanına ‘ smile ’ kelimesini eklediğim zaman biraz mizah şov yapmış oldum.

Ben bu bloğu açtım ve bu blog benim için yepyeni bir kimlik oluşturdu. Belki de benim için önemli olan bu yeni kimlik ile özgür olmaktır kim bilir. Ama bu blog da gerçekten çok farklı şeyler yazacağım. Öncelikle ben tam bir mektup canavarıyım ve 2 senedir yurt dışından birçok kişi ile mektuplaşıyorum. Bu hobimi sizler için de paylaşacağım… Aynı zamanda alışveriş ve kitap kurduyum… aldığım her şeyi paylaşma isteği ile doluyum…. Tabii birde dizilere ve sinemalara karşı bir ilgim var… Doğruyu söylemek gerekirse yazacağım konu çok ama okuması size kalmış. Umuyorum ki hoşunuza gider ve sıkı bir takipçi olursunuz. Umarım başarılı bir iş çıkarırım… Şimdiden iyi okumalar dilerim! Görüşmek üzere!

1 yorum: