YeniAy Kıraathane - Edebiyat Blogu - Blogumu Tanıt

Pazartesi

YeniAy Kıraathane - Edebiyat Blogu

Blog İsmi: YeniAy Kıraathane
Kategori: Edebiyat

Blog Tanıtımı

YeniAy Kıraathane, siz kitap kurtlarını beklemekte!

Bir kitap gündeliğinden beklentiniz nedir?

1- Kitabın tanıtımı?
2- Kitabın incelenmesi?
3- Okumaya değer olup olmadığını anlayabilmek?
4- İçerik hakkında tatmin edici bilgi?

Ya da...

5- Belirli kitap türleri mi?

Yeniay Kıraathane, bu ve fazlasını size vaat eden bir kitap blogudur. Diğer kitap blogları, ağırlıkta, sadece bol reklamı olan, popüler hale gelmiş 'çok satanlar' listesini karşınıza çıkartır. Ama unutmayın ki çok satanlar listesinde olmak, o kitabı iyi bir kitap yapmaz. Kaldı ki zaten içeriği hakkında bol reklamı olan bir kitap hakkında bilgi için neden gündeliğe ihtiyaç duyasınız? Nice güzel kitap, keşfedilmemiş veya az tanınan kitaplardır. Maalesef bu yazarların destekçileri olmadığından sivrilmekte zorlanmaktadır, hali ile bizler de bu değerli edebiyat eserlerinden mahrum kalıyoruz. Fakat YeniAy Blogunda böyle bir şey yok! Blogumuzda hem popüler hem de keşfedilmemiş nice kitabın tanıtımını bulabilirsiniz.

edebiyat blogu tanıtım yazısı

Tüm bu kitapların sadece ismen, cismen değil içerik olarak tanıtım ve incelemesini yaparak, yazarın ne kadar iyi bir iş veya kötü bir iş çıkardığını, eksilerini ve artılarını da yazarak, adeta kitaplara 'otopsi' yapmaktayız. Bu yüzden 'kitap otopsisi' tabirini kullanmaktan çekinmiyoruz. Nice blog, sponsorları tarafından dışlanmamak için size kitap hakkında hakiki fikrini söylemek istemez. Biz bunu yapmıyoruz. Elbette yazarımızı kırmak istemediğimiz de bir gerçek :)

Bununla birlikte belirli bir kitap türüne değil, hemen hemen tüm kitap türüne hitap eden, geniş bir kitap arşivimiz var. Her kitap türü için açtığımız özel bölümler sayesinde, A'dan Z'ye o türe ait kitapları listeler halinde önünüze sermekteyiz. Çoğu kitap bloğunda size böyle bir kolaylık sağlanmaz. Özel aratmanız veya şans eseri denk gelmeniz gerekmekte.

İlginizi çekmeyi başardıysak, blogumuza bekleriz. Sakın ola ki bizi takibe almayı unutmayın, böylece yeni kitap otopsileri eklendiğinde haberiniz olur. 

4 yorum:

 1. Çok teşekkür ederim. Kitap kurtlarını bekleriz. :)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir blog takibe aldım.

  YanıtlaSil
 3. Elinize sağlık takipteyim.
  Benim de kitap inceleme yorumlama blogum var.
  görüşlerinizi bekliorum.
  İsmime tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

  YanıtlaSil