Keyfekeder - Kişisel Blog - Blogumu Tanıt

Cuma

Keyfekeder - Kişisel Blog

Blog Adı: Keyfekeder
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://ilerigeriyazilar.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

‘’Sakla mesajı gelir zamanı...’’

Gizli bir sesin çağrısına uyarak 2001’den beri “özel” diyebileceğim bütün e-posta mesajlarını sakladım. Önceleri, ara sıra arkadaşlarla kendi aramızda geçmiş mesajlara bakıp eğleniriz diye düşünmüştüm ama zaman geçtikçe çok ilginç bir arşiv oluştu ve bunları değerlendirmem gerektiğini düşündüm. Bu mesajlarda ne ararsanız var, dostluk, mizah, aile, ciddiyet, nostalji, keyif, sinir, anne olmak, eş olmak, kardeş olmak, vb. Bunları okuyan herkesin kendini yakın hissedeceği bi nokta olacağına inanıyorum. Yaşananlar hep aynı aslında, farklı olan bunları ele alış biçimlerimiz. Ben sizi kendiminkine ortak edeceğim.

keyfeder kişisel blog tanıtım yazısı


Yazışmalarda, kelimelerin bir kısmının deformasyona uğradığını göreceksiniz, “böyle” yerine “bööle”, “istediğim” yerine “istediyim”, “oğlum” yerine “olum veya olm” gibi. Bunlar, günlük konuşmalarımızda alay konusu ettiğimiz çarpıklıkların yazı diline uyarlanmış halleridir, yani eğlencenin bir parçasıdır, yoksa hepimiz bunların doğrusunu yazmayı biliyoruz. Buna rağmen bu tür yazım deformasyonları kullanılmasından rahatsız olan okurlardan şimdiden özür dilerim.

E-postaları okunabilir formata getirirken oldukça zorlandığımı söylemeliyim. Özellikle uzun yazışmalarda (bazı günler 40’ı bulduğu oldu) e-posta formatından çıkarmak için gidip gelen tüm mesajları ters yüz etmek (çünkü, kullananlar bilir, e-posta formatında ilk mesaj en altta olur), hiç kolay değil, inanın.

Mesajların özgün içeriklerine dokunmadım. Bazılarında, küçük açıklamalar gerektiğini düşündüğüm yerlerde parantez içinde bazı açıklamalar yaptım, bunun dışında içeriklerle oynamadım. Bir kısmında da mesajın ne ile ilgili olduğunu veya neye yanıt olduğunu, ilgili mesajların başına 1-2 cümle ile açıkladım. Yine de elbette, işin doğrusunu kim bilebilir ki?

Mesajların orijinallerinde olmayan, benim eklediğim bütün yazılar italik olarak yer alıyor.

Okuyacağınız mesajlaşmalar esnasında, ben çok eğlendim. Sonradan da, ne zaman okusam keyif aldım. Umarım siz de keyif alırsınız.

1 yorum: