Anne Kalem - Anne ve Çocuk Blogu - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Anne Kalem - Anne ve Çocuk Blogu

Blog Adı: Anne Kalem
Kategori: Anne ve Çocuk Blogu
Blog Linki: www.annekalem.com

Blog Tanıtımı

Merhaba!

2015 Haziran ayında anne olmuş bir mühendisim. Oğlum dünyaya geldikten sonra hiç tahmin edemeyeceğim bir serüven başladı, ikimiz için de. Yaşadığım bu annelik serüveni beni kendine hayran bıraktı ve ben de bu yaşadığım güzellikleri yazarak paylaşmam gerek dedim kendi kendime. İşte böyle kuruldu Anne Kalem...

Annelik macerası inanın derya deniz... İnsanı sürekli kendini sorgulamaya itiyor, yeterince iyi bir anne miyim, bebeğime iyi bakabiliyor muyum?... Bu sorular içinizi yerken kendinizi cevap ararken buluyorsunuz. Eşiniz, aileniz size ne kadar destek olsa da yaşadıklarınızı aynen yaşayan başka bir ses duymak istiyorsunuz. İşte ben de bu noktada annelere bir ışık olmak istedim. Yalnız olmadıklarını, yaşadıklarının normal olduğunu kendi anılarım ve deneyimlerimi paylaşarak onlara hissettirmek ve yardımcı olmak amacım.

anne çocuk blogu


Blog'umda günlük hayattan anneliğe, hamilelikten bebek hazırlığına, bebek bakımından sağlığa bir çok konu var. Kendi anı, düşünce ve deneyimlerime yer veriyorum. Her gün yazmaya çalışıyorum. Annelik serüvenimin başından itibaren kendimin de araştırdığı bu tip konulara ışık tutmaya çalışıyorum. Yaşadığım güzellikleri ve zorlukları paylaşıyorum. Anneliğin inişli çıkışlı bir yol olduğunu deneye yanıla öğrendim, beni okuyan anneler bu kadar zorlanmasın istiyorum :)

İnanın bana, profesyonel mühendislik kariyerim boyunca etrafımda hamile kalıp anne olan ve işi bırakıp kendini bebeğine adayan anneleri anlayamamıştım. Bunca yıl okuyup anne olunca hemen kariyerden pes edilir mi, değil mi ama? Ama bebeğinizi kucağınıza aldığınız an işler değişiyor işte. O duyguyu anne olmadan anlamak zor... Dünyaya geliş amacınızın o minik canlıya yol göstermek, onu tüm kötülüklerden koruyup her zaman elinden tutmak olduğunu anlıyorsunuz. Bu güne kadar yaptıklarınızın, başarılarınızın aslında çok boş ve manasız olduğunu görüyorsunuz. Bebeğinizin günden güne büyümesini, ilk gıdasını tatmasını, ilk adımlarını, kahkahalarını duydukça hayattaki basit güzellikleri görmenin önemini fark ediyorsunuz. Çocuğunuzun başarıları sizin başarınız oluyor, gururdan deliriyorsunuz :)

İsterim ki içimdeki bu "deli" annenin seslerini siz de dinlemek istersiniz :)

Sevgilerimle...

Facebook: https://www.facebook.com/annekalem

Twitter: https://twitter.com/AnneKalem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder