Kitap Cumhuriyetim Edebiyat Blogu - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Kitap Cumhuriyetim Edebiyat Blogu

Blog İsmi: Kitap Cumhuriyetim
Kategori: Edebiyat Blogu

Blog Tanıtımı

Öncelikle bizlere blogumuzu tanıtma fırsatı veren Blogumu Tanıt ailesine teşekkür ederiz. Bundan yaklaşık 4 sene önce blogumu açtım. Blog açma amacım okuduğum kitapları unutmamaktı. Bir çeşit günlük olarak açmıştım. Eskiden okuduğum romanları aynı amaçla deftere kaydederdim:)

Bloguma ziyaretçi çekmek gibi bir amacım olmadı ilk başlarda. Zamanla eklediğim romanlar insanlar tarafından okunmaya ve yorumlanmaya başlayınca bu durum çok hoşuma gitti. Sonuçta bir emek verip yayın hazırlıyorsunuz ve bu yayın insanlar tarafından okunup yorumlanıyor. Zamanla blogum gelişmeye başladı. Yeni çıkan bazı yazarlar kitaplarını yorumlamam için bana kitaplarını gönderdiler. Wulf Dorn adlı yazarın resmi Facebook sayfasında blogumdan bahsetmesi beni çok mutlu etmişti.

edebiyat blogu tanıtım yazısı

Kitap blogumu açtığımda site tasarımı hakkında pek bir bilgim yoktu. Bakıyorum da tam 3 kez tema değişmişim. Şimdi bu anlamda biraz bilgi birikimine sahip oldum. Bu da blog yazmanın başka bir olumlu yanı olsa gerek. Blog yazarak yeni arkadaşlıklar kurmakta mümkün. Yeni yeni insanlar tanıyoruz, yeni fikirler ediniyoruz. İyi ki blog yazmak gibi bir eğilimimiz olmuş.

Zaman zaman bloguma gelip beni yazdıklarımdan dolayı eleştirenler de oldu, teşekkür edenler de oldu. Ülkece eleştiriye alışık bir toplum değiliz maalesef. En ufak bir eleştiride hemen acımasızca yargılayanlar oluyor. Bu çok anlamsız bir davranış. Sonuçta herkes farklı düşünceye sahip olabilir. Saygı duymak lazım. Eleştireceğiz ki gelişeceğiz.

Kitap Cumhuriyetim adlı blogumu açtığımda ülkemizde çok az edebiyat blogu vardı. Şuan ise epey var. Bu durum gösteriyor ki ülkemizde okumaya olan ilgi giderek artıyor. Hal böyle olunca Edebiyat Blogları da bu anlamda önem kazanıyor. Bu bloglar sayesinde yeni kitapları tanıyıp, okudum. Kitap tavsiyeleri benim için çok önemli.Kitap alışverişlerinde epey yardımcı oluyor.

Okuduğum roman ve eserleri yorumladığım,güncel edebiyat haberlerini paylaştığım Kitap Cumhuriyetim adlı bloguma herkesi beklerim, sevgiler...

5 yorum:

 1. Güzel tanıtım olmuş Emeğinize sağlık. Okumak çok güzel bir duygu. Ben biraz seçiciyim her kitabı okumam, zaman kaybı olarak görmem fakat hoşuma giden eserlere zaman ayırmayı daha doğru buluyorum.

  YanıtlaSil
 2. Okumak vazgeçilmez bir alışkanlık ildu ben de hocam.Ben ayırt etmeden her türlü eseri okurum.Düşünceleriniz için sağolun hocam.

  YanıtlaSil
 3. Emeğine sağlık abi güzel yazı..

  YanıtlaSil
 4. Kitap Cumhuriyetim, bana göre kitap blogları içinde çok iyi ve başarılı bir blog, güzel tanıtım olmuş elinize sağlık.

  YanıtlaSil