Jalece Anne Çocuk Blogu Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Jalece Anne Çocuk Blogu Tanıtım Yazısı

Blog İsmi: Jalece Anne
Kategori: Anne ve Çocuk Blogu
Blog Linki: http://jaleceanne.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

Merhaba,

2012 yılında kızım İpek'i dünyaya getirdikten sonra, uzun yıllar beklediğim yavruma kavuşmuş olmanın mutluluğuyla mesleğim olan İngilizce öğretmenliğine bir süre ara verme kararı aldım. Kızıma kendim bakmak, üç yaşına gelene kadar her şeyiyle bizzat kendim ilgilenmek istedim.

Hamileliğim boyunca da izinliydim. Çünkü riskli bir gebelik geçiriyordum. Bu süre zarfında bol bol dinlenerek, okuyarak ve araştırarak, kendimi anneliğe hazırlayarak sakin ve huzurlu bir dönem geçirdim. Eşim sürekli kitap okuyup araştırdığımı görünce "Bu kadar çok şey okudun, öğrendin, inceledin, neden sen de bir blog açıp bu bilgi ve deneyimlerini paylaşmıyorsun ki" demesi, bütün bunlar ve sonrasında yaşadıklarım, edindiğim tecrübeler öyle bir birikim yaptı ki bende, paylaşma ihtiyacı hissettim. Başlarda "Yapabilir miyim ki, çok fazla zaman ayırmak gerekir o öyle kolay bir şey değil" dememe karşın, bir gün oturdum doğum hikayemi yazmaya başladım. Yazdıkça yazasım geldi. Sonra lohusalık dönemi, bebek alış verişi derken kızımın 1. yaş günü olan 16 Temmuz 2013'te blogum yayın hayatına başladı. Önceleri ayda bir yazarken, yavaş yavaş yazılarımın sıklığı arttı. Haftada bir derken neredeyse her gün yazdığım bir dönem oldu. Peki neler yazdım ve yazıyorum.

çocuk blogu

Hamilelik süreci, lohusalık, annelik ile ilgili yazılar, bebek çocuk sağlığı, eğitimi, yapılan etkinlikler, çocuklarla gezilebilecek yer önerileri, ve tüm bunlarla beraber kendi duygu dünyamı zaman zaman paylaştığım, mesleki tecrübemi de katarak eğitim, yabancı dil eğitimi ile ilgili önerilerde de bulunduğum. sürekli güncel tutmaya çalışıp bir çok kişiye ulaşmayı amaçladığım bir kanal oldu.

İlk yazımı yayınlamamın üzerinden iki sene geçti. Blogum da bir çocuk gibi ilgi, özen, sevgi, fazla mesai,bilgi ve içgüdü sahibi olma gereklilikleri taşıyor. Ve ben her geçen gün onu iyileştirme ve geliştirme çabası içindeyim. 

Sevgilerimle....

Facebook: https://www.facebook.com/jaleceanne
Twitter: https://twitter.com/jaleceanne
Instagram: https://instagram.com/jaleceanne/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder