Mühendis Bey Kişisel Blog Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Cuma

Mühendis Bey Kişisel Blog Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Mühendis Bey
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://muhendis-bey.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

Yola Nasıl Çıktım?

Merhabalar. Ben Burak Değirmencioğlu. Nam-ı Değer “Mühendis Bey.”

Yazmayı, okumayı, araştıran bir insanım. İnternette araştırma falan yaparken sürekli forumlarda gezerdim. O sıralarda 1907 ÜNİFEB Sakarya Üniversitesi Web Sorumluluğu görevimi yürütüyordum ve 1907 ÜNİFEB örgütlenmelere blog imkanı sağlıyordu. Bu bloglar sayesinde üniversitelerin kendine ait bir internet sayfası oluyordu. Bizde kullanmaya başladık.

Daha sonra bende kendi kendime dedim ki benim niye bir bloğum olmasın, araştırmayı, yazmayı, okumayı seviyorum. Bununla birlikte insanlara bazı şeyleri aktarabilirim. Böylelikle insanlarda faydalanmış olur. Böyle diyerek yola başladım ve blog nasıl açılır, nasıl ilerler vs. blog hakkında bir takım araştırmalar yaptım ve gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bloğumu açtım.

kişisel blog tanıtım yazısı

Heyecanla çıktığım yol biraz hüsrana uğradı!

Tabi o heyecanla bloğu falan açtım, birkaç düzenleme falan yaptım. daha sonradan işte okuldu, Ünifeb’ti falan derken ben blogla ilgilenemedim ve öyle kaldı ve birkaç ay hatta daha fazla da olabilir bloğa hiç yazı falan giremedim. Sadece Blog öylece açılmış bom boş bir şekilde beni bekliyordu. İlerleyen günlerde Fenerbahçe’nin Yandex ile bir anlaşması oldu ve bende Yandex ile ilgili bir araştırma yapmak istedim, Yandex nedir, ne değildir, bizlere ne gibi imkanlar sağlıyor vs.

Araştırmamın sonunda aklıma bloğum geldi ve haydi Burak. İşte sana ilk yazın için bir fırsat. Araştırdıklarımı düzgün bir şeklide kağıda döktüm ve ilk blog yazım ortaya çıktı. Ekim ayından beri blogumu aktif bir şekilde kullanıyorum ve belirli aralıklarla yazılar yazıyorum.

Ne Tür Şeyler Yazıyorum?

Bloğum geniş kapsamlı bir blog. Teknoloji, Mühendislik, Edebiyat, Spor, Müzik, Sinema ve Tiyatro gibi konularda yazmak için açtım bu bloğu. Genel olarak Teknoloji ve Mühendislik ile ilgili yazacağım ama onun dışındaki konularla da ilgilendiğim için hobi olarak o konularla ilgili de yazıyorum ve de yazacağım. Aynı zamanda 1907 ÜNİFEB’te üyelerin köşe yazısı yazma imkanı var. Genel olarak 1907 ÜNİFEB ve Fenerbahçe ile ilgili yazılar yazılıyor. Benimde yayınlanmış 2 tane köşe yazım var. Onları da bloğumda bulabilirsiniz.

“Mühendis Bey” Nereden Geliyor?


Sakarya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencisiyim. Bir ara twitter nick name’mi değiştirmek istedim ve düşünüyordum ne koyabilirim diye. Mühendislikle alakalı olmasını istiyordum. Düşünürken bir ara “Mühendis Bey” geldi aklıma ve yaptım. Arkadaşlarımdan da güzel tepkiler aldım. Böylelikle bloğumun ismini de bulmuş oldum. Onunla çıktım bir yola. Sonumuz hayır ola.

Blog İle İlgili Hedeflerim?

Blogu ilk açarken hobi olarak ve insanlara faydalı olmak amacıyla açtım. Kendimi geliştirmem gereken çok alan var. Hem blog, hem de kişisel anlamda. İlerleyen günlerde bloğumda eğitimler de olacak. Bunlar genel olarak mühendislikle ilgili programların eğitimleri. Ama kişisel gelişim konularında da eğitim videoları koymak istiyorum bakalım.

Son olarak güzel bir sözle tanıtımı bitirmek istiyorum.

“Üniversite eğer bir ülkeyse, Mühendislik o ülkenin başkentidir.”

5 yorum:

 1. Merhaba Burak Değirmencioğlu blogunu inceledim ve merak ediyorum biz blog takipçileri için ilerleyen zamanlarda mühendislik dalında ne tür merak uyandırıcı yayınlar paylaşacağını merak ediyorum, ayrıca paylaştığınız konulara "Yok Artık" diyebilecek miyiz? Tüm bu merak ettiklerimi öğrenmek için blogunu sürekli ziyaret edeceğim. Şimdiden başarılar...

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Kubilay. Blogumda elimden geldiğince paylaşımlar yapacağım. Umarım beğenebilirsiniz. Sürekli takipte olacağın içinde teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba. Blogunuzu inceleyecegim mutlaka ögrenecegim bilgiler vardir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Bu ara yoğunluktan dolayı ilgilenemedim ama 1-2 güne eski aktifliğine geri dönecek takipte kalın lütfen.

   Sil