Mavili Masal Blog Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Perşembe

Mavili Masal Blog Tanıtım Yazısı

Blog adı: Mavili Masal
Kategori: Anne & Çocuk Blogu
Blog linki: http://www.mavilimasal.com/

Blog Tanıtımı

Ben, anne- bebek, fotoğraf, dekorasyon, gezi notları ve diğer küçük şeylerle ilgili blog sahibi Çiğdem Çeşnigil...

1982 yılı Ankara doğumluyum. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden 2003 yılında mezun oldum. 3 sene boyunca KPSS, Kişisel Gelişim Kursları vs. ile oyalandıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Hastanesinin açtığı sınavı kazanıp, memur olarak işe başladım ve halen aynı yerde çalışmaktayım. Hakettiğim "Kütüphaneci" ünvanını almak içinse çabalamakta, kurumumun açtığı unvan değişikliği sınavlarında bir gün başarılı olacağımı umut ederek çalışmaya devam etmekteyim.

Çocukluktan beri düşkün olduğum fotoğrafa; çalışmaya başladıktan 1-2 yıl sonra iyiden iyiye merak sardım. Önce profesyonel bir makine edindim. İlk yıl çekimlerim portre ve doğa ile sınırlı kalınca, bu tutkumun kapsamlı bir gelişim göstermesi ve uzmanlaşmak amacıyla 2009 yılıda 2. üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümüne başladım. Fakültenin 2. yılına başladığım sıralarda, Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) Derneği'nde "Temel Fotoğraf Bilgisi" adı altında düzenlenen eğitimlere katıldım. 2011 yılıda ise hem Fakülteden, hem FSK'dan diplomamı alarak, kütüphanecilik eğitimime fotoğrafçılığı ekledim.

blog tanıtım yazısı

Yazmaya ilkokulda başladım. Üniversite bitene kadar tuttuğum günlüklerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktu. Artık deneme bile yazabilecek kıvama gelmiş, yazılarımın kalitesinin arttığına tam da inanmış ve "iyi yazıyorum" ben demeye başlamıştım ki yazmayı bıraktım. Ellerimin arasından kayıp gidenlerle sıradanlaşmış, tekdüze kalmış hayatıma dair yazacak birşey bulamadım. Ta ki hamile olduğumu öğrenene kadar... O gün yeniden yazmaya karar verdim. "İnsan fazladan çıkan bir çizgi için bu kadar mı sevinir :)" diye başladım, "Aralık Halleri" diye 2 gün önce güncelledim. Bu bloğum hala ve hala yayında değil, sadece oğluma (Devrim'e) özel..

"Mavilimasal" ise benim yayınladığım ilk bloğum, 2015 Kasım ayının başlarında açtım. Bloğumda annelere yol göstereceğine inandığım anneliğe dair yazılar, kendi çektiğim fotoğraflarla bezediğim gezi notlarım, yine kendi evimde çektiğim fotoğraflarla ilham veren dekorasyon fikirlerim bulunmakta.

Anne- bebek, fotoğraf, dekorasyon ve gezi notları gibi konulardan birine merakınız varsa sizi "Mavilimasal"a beklerim.

Sevgiler...

2 yorum: