Kitap ve Film Analiz Blogu Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Kitap ve Film Analiz Blogu Tanıtım Yazısı

Blog İsmi: Kitap Film Analizi
Kategori: Kitap ve Film Blogu
Blog Linki: http://kitapfilmanalizi.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

Merhaba,

Öncelikle kısaca kendimi tanıtmak isterim. Adım Beril, 1986 doğumluyum. Ankara’daki bir üniversitenin 4 yıllık Uluslararası İlişkiler fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleştim. İki yıldır da özel bir holdingde çalışıyorum.

Küçüklüğümden beri kitap okumayı ve yazı yazmayı çok seviyorum. Üniversite hayatım boyunca yazma dürtümü derslerimi geçmek için kullandım, mezun olduktan sonra ise bu dürtümü bir süre görmezden geldim ama buraya kadarmış:) 

blog tanıtım yazısı


Bir gün kitaplığım ile ilgilenirken, seneler önce okuduğum kitapların konularını büyük ölçüde unutmuş olduğumu farkettim ve bu beni üzdü çünkü onlarla belli bir zaman geçirmiştim. “Keşke önemli yerlerin altlarını çizseydim, şimdi sadece oralara bakıp hatırlardım” diye düşündüm. Ya da keşke bir yerlerde özeti yazıyor olsa da, kısaca okuyup hatırlasam!

Hızlıca interneti karıştırmaya başladım ama nafile. Aradığım gibi bir kitap özeti yazan sayfa ile karşılaşmadım. Belki vardır ama ben o gün bulamadım işte. Hüsran içindeydim ve o an karar verdim, bundan sonra okuduğum kitapların özetini yazacaktım bir yerlere. Bilgisayarda Word dosyalarına yazabilirim diye düşündüm ama dosyaların yok olma riski vardı. En iyisi internete yüklemekti.

Daha önceden açmış olduğum fakat ne yazacağımı bulamadığım blog sayfam okuduğum kitaplarla bu şekilde hayat bulmaya başladı. Yazdıkça daha çok okudum, okudukça daha çok yazdım:)

Blog yazmaya başlamamın amaçlarından birisi de, son zamanlarda çok fazla kitap uyarlaması film çekildiğini farketmiş olmamdı. Birkaç yazı sonra kitapların, onlara uyarlanmış filmleri ile karşılaştırmalı analizlerini yapmaya başladım. Karakterlerin özellikleri, yazarların vermek istediği mesajlar, filmin kitaba ne kadar bağlı kalıp kalmadığı gibi tespitler çıkardım. 

edebiyat blogu


Bu günlerde de Hollywood dünyasının hızına yetişmeye çalışıyorum. Çalıştığım için haftaiçi çok okumaya vaktim kalmıyor ama haftasonlarımı verimli geçirmeye dikkat ediyorum. Ortalama olarak ayda iki adet roman okuduğumu söyleyebilirim, tabi kitapların kalınlıklarına ve akıcılıklarına göre bu sayı değişebilir. Kitabı bitirir bitirmez de bloğuma analiz girişini yapıyorum. Aynı zamanda eğer bir kitap uyarlaması film vizyona girerse, en kısa sürede onu da izleyip özetini yazıyorum. Genelde güncel ve çoksatan romanları okumayı seviyorum, bunun yanında kişisel gelişim kitapları da okuyorum fakat onları yazmayı doğru bulmuyorum çünkü kişisel gelişim kitaplarından her okurun alacağı bilgiler farklılık gösterir.

Bloğumda yayınladığım yazılarımı twitter ve instagram sayfamdan da paylaşıyorum. (“kitapfilmanaliz” ismi ile bulabilirsiniz).

Şimdilik benden bu kadar, soru ve görüşlerinize açığım, özellikle yapıcı eleştirilerinize ve tavsiyelerinize de açığım. Okuduğunuz için teşekkürler.

11 yorum:

 1. Kitap bloglarini çok seviyorum. Zaten takibe aldigim için yeni eklenenleri görebiliyor yurtdisinda yasadigim için istanbula siparis listesi gönderiyorum aileme. Sizi de takip edecegim.

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle çok faydalı bir blog.Beril hanım umarım bloğunuz istediğiniz başarıyı yakalar.Bloğunuzu sık sık takip edeceğim.Aynı tarzda blog yazıyoruz.Bloğumu ziyaret ederseniz sevinirim.www.Yorumlamadan olmaz.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 3. Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. Bloğunuza baktım ama hata verdi, sonra tekrar deneyeceğim.İyi günler.

  YanıtlaSil
 4. En güzel aşk kitapları arayanlar için en güzel aşk romanları şeklinde bir liste hazırladım ve paylaştım. Tıklayın ve inceleyin >>> en güzel aşk kitapları

  YanıtlaSil
 5. Elinize sağlık sizden örnek alarak bende bir blog açtım ve fikirlerimi paylaşıyorum.
  Benim de bir kitap film dizi inceleme yorumlama blogum var .
  herkesi siteme beklerim.
  Libereji.com
  Ziyaret edip fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum

  YanıtlaSil
 6. teşekkürler.

  Paket özellikleri haricinde farklı bir site kurdurmayı düşünüyorsanız bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.Maxi, web tasarım fiyatları ve yazılım hizmetleri alanlarında uygun web tasarım fiyatları ile kaliteden ödün vermeden web dizayn hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir, bize bırakacağınız iletişim bilgileriniz ile sizlere uygun çözümler önerebiliriz.

  YanıtlaSil