Bimer'e Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır? - Blogumu Tanıt

Pazartesi

Bimer'e Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bimer - Başbakanlık İletişim Merkezi

Bimer-uzun adıyla Başbakanlık İletişim Merkezi-vatandaşların herhangi bir konu hakkında bilgi almak, istek-önerilerinizi paylaşmak, kamu kurumlarında yaşadığınız sorunlarınızı çözmek ve sorun yaşadığınız kişileri ve konuları şikayet etmek için açılmış web sitesidir. Bimer hakkında detaylı bilgi almak için ALO 150 hattını kullanabilirsiniz. Bu yazımda kısaca Bimer'e nasıl şikayet başvurusunda bulunulur onun hakkında bahsetmek istiyorum. 


bimer e nasıl şikayette bulunulur


Bimer Şikayet Formu

Bimer'e şikayette bulunabilmeniz için ilk önce bu linke tıklayın. Karşınıza yukarıdaki görsel çıkacaktır. Buradan kullanımda olan e-mail adresinizi girin ve ''Başvuru Yap'' a tıklayın. Sonra mail adresinize gelen formda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. 


Bilgileriniz eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. İlgililer tarafından başvurunuz incelendikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Başvurularınızı bu linke tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Formu doldururken yanlış bilgi verirseniz ya da saçma şikayetlerde bulunursanız ceza alabilirsiniz. O yüzden doğru bilgiler verdiğinizden emin olun.

bimer e şikayet etme


Son zamanlarda telefon dolandırıcılığı yüzünden birçok vatandaş sıkıntı yaşamakta. KVK Grup, İTM Hukuk, Ayla Hukuk, BTM Global Sigorta, Poliçe Sigorta vb. uydurma şirket isimleri altında farklı telefon numaralarından 2.000 tl gibi büyük mevlalarda para, altın, saat, akıllı telefon gibi hediyeler kazandıklarını iddia ederek vergi dahilinde ödeme talep ediyorlar. Eğer siz de bu ödemeyi kabul eder ya da PTT'den adınıza gönderilen kargoyu alırsanız dolandırılıyorsunuz. Bu ve benzeri şekillerde dolandırıcılığa uğradığınızı düşünüyorsanız Bimer'e şikayet edebilirsiniz.

Günümüzde teknolojiyi kullanarak zamandan kazanmak ve işlemlerimizi kolayca halledebilmeyi bilmek zorunludur. Başbakanlık İletişim Merkezi de şubelere gidip onlarca kağıdı doldurmak yerine online olarak şikayette bulunmanızı ve gerekli olan bilgileri kolayca elde etmenizi sağlar. 

Bu makalede Bimer' istek, öneri ve şikayetleriniz için nasıl başvuru yapacağınız hakkında bilgi vermeye çalıştım. Ara sıra bu şekilde sizlere faydasını sağlayacağını düşündüğüm siteler hakkında bilgi vermeye çalışacağım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder