Düş Mezarlığı - Edebiyat Blogu Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Pazar

Düş Mezarlığı - Edebiyat Blogu Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Düş Mezarlığı
Kategori: Edebiyat Blogu
Blog Linki: http://www.dusmezarligi.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

10 yılı aşkın bir süredir hikayeler yazıyorum ve 7 yıldan bu yana yazdıklarımı mezarlığımda paylaşıyorum. Genel olarak gerçek üstü hikayeler yazıyorum aşk, hayat, yalnızlık gibi konuları işliyorum.

Yazıda amacım karakteri ön plana çıkartarak onun yaşadığı hayatı daha net bir şekilde anlatmaktır. Bunun için de gerçek üstü anlatımı tercih ediyorum. Öykülerim siyah beyaz bir dünyada geçebilirken eğer karakter gerçekten mutsuz, dayanma gücü azalmış veya hiçbir şeyin anlamı kalmamış birisi ise onun dünyasını parçalarım. Binalar yıkılır veya bulutlar yere dökülür.


Bu sebeple hikayelerim biraz karanlıktır. Zorluklarla yüzleşen karakterlerin hikayesini anlatırken aynı zamanda hayattaki gerçekleri anlatmaya çalışırım. Bunu yaparken de sıklıkla içinde bulunduğumuz sahte düzeni eleştiririm. Bu açıdan post modern bir bakış açısına sahip olduğumu söylebilirim.

Hikayelerimin yanı sıra makalelerim de bulunmaktadır. Makalelerde hayatı anlamlandırmaya çalışırım ve öğrendiğim bilgileri paylaşırım. Hayat, aşk, sistem, kurallar, psikolojik içerikli makaleler yazarak bu alanlarda insanlara yardımcı olmak isterim. Sosyoloji ve psikoloji bilgim sayesinde makalelerimin daha faydalı olması için çalışırım.

Bloğumun isminin neden düş mezarlığı olduğunu bana sıklıkla sorulur. Cevabım ise oldukça kısadır "çünkü ben ölen düşlerimi mezarlığa gömüyorum. Bu yüzden orası benim düşlerimin mezarlığı." Her hikaye parçalanan bir düşümden meydana gelmiştir desem yalan olmaz.

Ayrıca yazdığım romanları da blogumda parçalar halinde paylaşıyorum. Yazılarımı okumak isterseniz bloguma beklerim. Eğer sizde karanlık hikayelerden hoşlanırsanız blogumu ziyaret etmenizi ve yorumlarınızı bırakmanızı isterim.

1 yorum: