Vize Hocam - Vize İşlemleri Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Perşembe

Vize Hocam - Vize İşlemleri Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Vize Hocam
Kategori: Seyahat Blogu
Blog Linki: http://vizehocam.com/

Blog Tanıtım Yazısı

Vize hocam bir çok ülkenin vize başvurusu konusunda detaylı güncel bilgiler.

Vize Hocam olarak yurt dışına seyahat etmek, isteyen kişilerin gideceği ülkeye giriş yapabilmeleri için vize alması gerekir. Genellikle Avrupa ülkeleri, İngiltere, Amerika vb. ülkeler bizden giriş izni için vize talep etmektedir. Bazı ülkeler yapılan anlaşmalar gereğince vize talep etmemektedir. Bu ülkelere vizesiz seyahat edebilirsiniz. Sitemi ziyaret ettiğinizde sizlere vize başvurusu için bilinmesi gereken tüm bilgilere detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Gün geçtikçe yeni ülkeler eklenecektir. Vize başvuru şartları istenen belgeler ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair detaylı bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Pasaport türleri arasında Yeşil, siyah, Gri ve bordo gibi renklere sahiptir. Her pasaportun belirli bir özelliği bulunur. Mesela Yeşil pasaport sahipleri Schengen ülkelerinde 90 güne kadar vize talep edilmeden kalabilmektedir. Normal pasaport (Bordo) Her Türk vatandaşı kolaylıkla sahip olabilmektedir. Süresi en fazla 10 yıllık olmaktadır. Yapacağınız müracaatın özelliğine göre en az 1 yıllık çıkartmanız tavsiye edilmektedir. 


Vize Hocam'da Profesyonel olarak hazırlanmış bilgileri siz değerli takipçilerimiz için en ince ayrıntısına kadar açıklamaya çalışmaktayım. Başvuru takibi bilgisi olmayanlar için çok zor ve sıkıcı bir süreçtir. Sizler ne kadar çok bilgi ve deneyim sahibi olursanız, işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kısaca biraz size Yunanistan vizesi için önemli hatırlatmalarda bulunayım. işin mantığını anlamanız açısından çok faydalı olacaktır. 
Örnek: Yunanistan'a seyahat planı yaptınız Seyahat dönüşünüzden itibaren en az 3 ay (90) daha geçerli olan, bordo pasaportunuz var, kendi aracınız ile gideceksiniz, Otelde konaklayıp 7 gün sonra ülkenize geri döneceksiniz. gezi tarihleriniz de 10. 11.2015- 17.11.2015 olsun. şimdi sizin nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor. 
Görev bölgesinde ikamet ettiğiniz Yunanistan konsolosluğuna bağlı kurumlar aracılığı ile başvuru işlemlerine başlıyoruz.

Yunanistan vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup imzalayın
Pasaportunuzun ilk resimli sayfası, son 3 yıl içinde alınmış schengen vizenizin fotokopisini a4 sayfasına çekmelisiniz.
Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
2 adet 3.5 - 4.5 ölçülerinde biyometrik fotoğrafınız
Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz aracın ruhsat fotokopisi
Konaklama yapılacak otel den rezervasyonunuz (ödenmemiş olması tavsiye edilir.)
Gezi sürenizi kapsayan Seyahat sağlık sigortanız.
Bordrolu çalışanlar son 3 aya ait maaş bordrosu
Yurt dışında yapacağınız masrafları karşılayabileceğinizi kanıtlamak için yeterli bakiyesi bulunan güncel tarihli banka hesap dökümünüz hazır bulundurmalısınız.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi bu ve benzeri sıra ile eksiksiz olarak belgeler hazırlamanız son derece önemlidir. kişinin iş ve gelir durumuna göre talep edilen evraklar farklılık gösterir. Vize hocam'dan istediğiniz bilgiye ulaşacağınıza ve kolaylıkla Yunanistan vizesi, Bulgaristan vizesi, Avusturya vizesi, İspanya vizesi, İtalya vizesi ve daha bir çok ülke eklenecek olduğu için ayrıntılı bilgiye sahip olabileceksiniz.

4 yorum:

 1. Çok kaliteli bir site aklıma takılan tüm sorulara cevap veriyor ayrıca yeni soru cevap sistemi mükemmel olmuş başarılarınızın devamı dilerim Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim

   Sil
 2. Blogumu tanitta da yok yok. Vize bilgileri herkese lazim hemen takip edecegim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir kişi için bile olsa vize işlemlerini kolaylıkla yapa bilmesini sağlasam o bana yeterli

   Sil