Kara Pazarlar - Kişisel Blog Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Kara Pazarlar - Kişisel Blog Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Kara Pazarlar
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://www.eceevren.com/

Blog Tanıtımı

Merhabalar,

  Sizlere blogumu tanıtmak üzere karşınızdayım. Ama öncelikle kendimi tanıtmam gerekir düşüncesindeyim. Ben Ece Evren; 20 ağustos 1950 tarihinde Konya’nın Çumra ilçesinde dünyaya geldim. Etrafımdakileri fark etmeye başladığım ilk günlerde bile çok neşeli bir yapım vardı. Babamın önemli görevi nedeniyle, çok sosyalleşemesem de hiçbir zaman insanlardan ne ilgimi ve olması gereken tarzlarına göre de sevgimi esirgemedim.Tiyatroya çok meraklıydım, ama oyuncu olarak daha çok... Lise dönemimde en başarılı olduğum dersler Türkçe-Dilbilgisi ve babamın lügat hazırlayacak kadar vakıf olduğu, haliyle bize de öğrettiği Fransızca idi.


  Ben özgür ruhlu bir çocuktum. Kompozisyon ödevlerini teslim edip, ertesi ders saatinde, öğretmenimizin tahtaya kaldırıp okuttuğu en güzel yazıların çoğunun imzaları bana aitti.Yazmayı çok seviyordum. Erken yaşta evlendim. Hayatın çarkına girdikten sonra, yaşadığım olayları, etrafımda ve toplumda olanları sürekli kendi bakış açıma göre değerlendirme ihtiyacında oldum. Üstlerinde düşünüp taşınıp notlar aldım. Sevgi odaklı olanlarında kırgınlık ve kızgınlıklarımı kaydettim. Ama dünya benim etrafımda dönmüyordu tabii ki de. Empati kurabilme yetim Allah vergisiydi. Dinlediğim kişinin yüreğinde hissedebileceklerini tahmin ederek de yazardım. Çok yakınlarımın yerine yazdığım, onların içlerini dökmelerim de vardır. Ben insan olmanın verdiği mesuliyetlerin bilincinde olan biriyim. Sanki bana sorulan bir soru varmış gibisine düşünüyor ve soruyorum: NASIL VE NEDEN BLOG AÇTIN ECE?

  Daha konularına göre ayırıp, değerlendirip bir başlık altında toplayacağım yüzlerce yazım var. Ama onlara biraz ihanet edip, eşimi kaybettikten on dört sene sonra taaa kırk beş sene öncesinden tanıdığım, uzun ve çetrefilli yollardan gelen birini reddedemedim. Bütün büyük sözlerimin hışmına uğrayıp aşık oldum. Ve bir kitap yazdım. Bu nedenle açtığım blogda ise bir çok değerli insan tanıdım. Amacım değişti ve zevkle bu mecrada yerimi aldım. Gözümden kaçanlar hariç yorumlarımı esirgemedim. Çünkü yorumun motivasyonu etkilemede ne denli önemli bir şey olduğunu biliyorum. Blogumda yazılarımı ve şiirlerimi paylaşıyorum. Birileri beni; ben de birilerini fark ettim. 

Sosyal Medya Hesaplarım


 • Blog Facebook:https://www.facebook.com/profile.php?id=100010701873284
 • Blog Twitter:https://twitter.com/sonomur

4 yorum:

 1. Girişiminizden dolayı sizi kutluyorum.Kişisel bir blog sahibi olarak katkılarınız için teşekkür ediyor,katılımcıların artmasını merakla bekliyorum..Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için:) Umarım sizin gibi değerli bir çok arkadaşı ailemize katarız. Başarılar dilerim.

   Sil
 2. Severek takip ettiğim ve çok güzel şiirler okuduğum bir blog. Güzel bir tanıtım yazısı olmuş. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Gökhan oğlum.

  YanıtlaSil