Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır? 7 Blog Makalesi ile Açıkladık! - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır? 7 Blog Makalesi ile Açıkladık!

blog tanıtımı asıl yapılır?

Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Blog yazmak, günlük tutmaya benzer. En önemli ayırt edici özelliği ise; günlüğümüzü kimseye okutmak istemeyiz, fakat yazılarımızın okunması için blog yazarız. Hal böyle olunca makalelerimizin okunmasını sağlamak için de tanıtım çalışmaları yapmak gerekiyor. Sadece yazarak blogunuzu tanıtmak mümkün değildir diyemesek de çok zordur. 

Blog tanıtımı yapabilmek için ücretli ücretsiz çeşitli yöntemler var. Çoğu yeni blog yazarı bloglarını tanıtmak için yeterli bilgiye sahip değil. O yüzden bu yazımda blog tanıtımı yöntemleri üzerine yazılan farklı blog makalelerine değineceğim.

1- Musa Özsarı - Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

  Blog tanıtımı yapmak için şu kadar süre geçmesi gerekir gibi bir kesin yargıya varmak yanlış olmakla birlikte, bloga üç beş yazı girdikten sonra tanıtım çalışması yapmak biraz yanlış olur. Yeterli içeriği ürettikten sonra-belki bir kaç ay sonra- kapsamlı blog tanıtımı çalışmalarına geçilebilir. 

  Doğal yollarla blog tanıtımı yapmak her zaman önceliğimiz olmalıdır. Peki bunu nasıl yapabiliriz: Özgün ve kaliteli içerik üreterek, sosyal medya hesaplarımızdan yazılarımızı paylaşarak, benzer bloglara yapıcı yorumlar yazarak, yine benzer bloglara misafir yazılar yazarak, çekiliş düzenleyip takipçilerinize hediyeler vererek, forumlara üye olarak, blog dostlukları edinerek... devamı için...

Blog Tanıtımı

2- Medya İstasyonu - Düşük Bütçeyle Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

  Blog yazarlarının çoğu blogunu ücretsiz yollarla tanıtmak ister. Tabi ki bu mümkündür, hatta ücretsiz ama çok etkili yöntemler mevcuttur. Ya da cüz-i miktarlar harcayarak bunu sağlamak da mümkündür. En popüler yöntemlerden birisi kaliteli bloglardan tanıtım yazısı almaktır. Blog dostluğu kurduğunuz blog yazarları ile link-banner değiş-tokuşu yapabilirsiniz ya da link-banner satışı yapan değerleri yüksek bloglardan link satın alabilirsiniz. 

  Blogunuzun temel SEO ayarlarını yapabilir arama motorlarında üst sıra çıkarak da blogunuzu tanıtabilirsiniz. Blogunuza farklı sosyal medya araçlarından hesap açabilir, sosyal medyanın gücünü etkili bir şekilde kullanarak blogunuza ciddi miktarlarda ziyaret çekebilirsiniz. Ayrıca Webmaster forumlarına üye olup blogunu tanıt kategorisinde blogunuzu tanıtabilirsiniz. devamı için...


3- Sosyal Medyacci - Blogunuzu Tanıtmak İçin 10 Faydalı ve Risksiz Yöntem

  Her ne kadar özgün ve kaliteli içerikler üretseniz de tanıtım çalışması yapmadan yeterli ziyaretçiye sahip olamayabilirsiniz. Bu durum da sizi ümitsizliğe sokabilir ve blog hayatına daha ilk adımınızı atar atmaz pes edebilirsiniz. Ama hemen ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Kolayca uygulayabileceğiniz yöntemleri kullanarak blogunuzu çok geniş çevrelere tanıtabilirsiniz. 

  Blogunuza belirli aralıklarla içerik girip, içeriğinize resim, fotoğraf, video, grafik ekleyin. Okuyucuyu bilgilendiren, yönlendiren, harekete geçiren metinler yazın. Anahtar kelimelerinizi gerekli analizi gerçekleştirdikten sonra seçin ve doğru bir şekilde kullanın. Ziyaretçileri blogunuzda uzun süre tutmak için site içi linklemeye önem verin. Sosyal medyayı verimli kullanın ve ilgili bloglara yorum yazmaktan kaçınmayın. devamı için...

Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır

4- Timur Demir - Blog Adresinizi Tanıtmak İçin 5 Pazarlama Taktiği

  Blog yazarlığı dışarıdan bakıldığı gibi kolay değildir. Bir çok kişi blog açıyor, fakat gerekli azimle çalışmadıklarından ve emek vermediklerinden bir süre sonra blog işinden vazgeçiyorlar. Çok az sayıda kişi blog yaşamına devam edebiliyor. İşte bu kişilerin blog tanıtımı yolunda başarılı blog yazarlarının tecrübelerinden yararlanması onları bir adım öne geçiriyor. 

  Blogunuzu tanıtmak için blog yazarları ile iletişime önem verin. Örneğin, kaliteli içerik üreten blogların makalelerini sosyal medyada paylaşarak destek olabilir, blogunuzda o blog ile ilgili tanıtım yazıları yazabilirsiniz. Bu sayede yeni arkadaşlıklar edinirsiniz ve aynı desteği destek verdiğiniz bloglardan alırsınız. Blogunuza misafir yazı alabilir ve benzer bloglara misafir yazılar gönderebilirsiniz. Makalenizi yazarken anahtar kelimelere önem verin. Okuyucularınızı önemseyin, bilgilendirici makaleler yazın, onlara yardımcı olmaya çalışın, ziyaretçileri sadık takipçiler haline getirin. devamı için...

Blog Adresinizi Tanıtmak

5- Emre Güldaş - Blog Yazılarınızı Tanıtma Yolları

  Her ne kadar kaliteli ve faydalı bir yazı üretseniz de yazınız çok az kişi tarafından okunuyor olabilir. İçeriklerinizin daha çok okunması için bazı stratejiler geliştirmeniz gerekebilir. Bu taktikler sayesinde yazılarınız bir çok kişiye ulaşabilir ve blogunuzun tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de yazılarınızda öncelikle anahtar kelimeye önem vermelisiniz. Google Adwords anahtar kelimeleriniz bulmanızda yardımcı olacaktır. 

  Rss beslemesini kullanın. Zira bir çok blog okuyucusu Rss ile yazılarınızı takip edebilir. Yazılarınızı ilgi çekici başlıklar altında zaman zaman sosyal medya araçlarında paylaşın. Reddit, StumbleUpon, Digg gibi sosyal imleme araçlarını da kullanarak farklı mecralardan ziyaretçi çekebilirsiniz. Blog yazarların ile etkileşim halinde olmalı ve onlara destek vermelisiniz. Takip ettiğiniz bloglara yapıcı yorumlar bırakabilirsiniz. devamı için...

Blog Tanıtım

6- Blog Yazılarınızı Tanıtmanın ve Pazarlamanın 50 Yolu

  Makalelerinizi bir çok kişiye duyurmak çok da kolay değildir. Sadece arama motorlarından ziyaretçi gelmesini beklerseniz tanıtımınız eksik kalır. O yüzden farklı yöntemler kullanmak zorundasınız. Bu makalede 50 çeşit yöntem sıralanmıştır. Çoğu yukarıdakilerle benzer olmakla birlikte farklı tanıtım yöntemlerini de bulabilirsiniz: Facebook reklamları, scoom.it, infografi oluşturma, Youtube video, blog değişimi, e-mail pazarlama vb. devamı için...

blog yazılarını tanıtmak

7- Blogunuzun Reklamını Yapabileceğiniz 4 İlginç Yöntem

  Yukarıdaki çoğu makalede birbirine benzer blog tanıtım yöntemleri sunuldu. Ehl-i Blog’un makalesini sona koydum, çünkü diğerlerine göre biraz farklı yöntemler. Zaten makale başlığından da anlaşılabileceği gibi ilginç tanıtım yolları tavsiye edilmiş. Örneğin; Blogunuzun linkini duvarlara, alt geçitlere, umumi tuvaletlere, okuldaki yazı tahtalarına, arabaların camlarına yazabilirsiniz. Birbirinden ilginç yöntemler sunulmuş. Sanırım hepsi de cesaret isteyen çılgınca yöntemler:) devamı için...

ilginç blog tanıtımı yöntemleri

  Blog Tanıtımı, her blog yazarının başını ağrıtan bir sorundur. Ama çözümü olmayan bir sorun değildir. Makalemde size farklı blog yazarlarından blogunuzu tanıtabileceğiniz farklı tanıtım yöntemleri içeren makaleler hakkında bilgi verdim. Bu makalelerdeki yöntemleri kullanarak blogunuzu geniş çevrelere tanıtabilir, hatırı sayılır ziyaretçiler çekebilir, sadık takipçiler kazanabilirsiniz.

  ''Blog Nasıl Tanıtılır? Blog Tanıtırken Nelere Dikkat Edilir? sorularına cevap veren makaleleri inceledik. Eğer sizin de Blog Tanıtım Yöntemleri hakkında bir makaleniz varsa ya da tavsiye edeceğiniz bir makale varsa lütfen yorum kısmından yazınız. Umarım bugünkü makalemiz size fayda sağlayacaktır. Bir önceki yazım ‘’Blog Yazarak Para Kazanmak Hakkındaki Makaleler’’i de okuyabilirsiniz.

9 yorum:

 1. Blog tanıtımı hakkında çok faydalı makaleler paylaşmışsınız.. Teşekkürler.. Yaptıklarım yanı sıra eksiklerim olduğunu da gördüm..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Makaleleri okuyan arkadaşların faydalanacağını düşünüyorum.

   Sil
 2. Sosyal medya blog tanıtımı yapmak için çok güzel bir yer , verdiğin linklerin hepsi birbirinden güzel ve çok değerli yazılar. Teşekkür ederim kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Blog tanıtımı yapmak isteyenlerin faydalanabileceği makaleler seçmeye çalıştım.

   Sil
 3. bu güzel paylaşım için teşekkürler www.elkaseo.com

  YanıtlaSil
 4. Güzel bgir paylaşım olmuş kesinlikle .. teşekkürler.. www.zeynepöztürk.com

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. emeğinize sağlık teşekkür ederim hocam çok harika bir yazı olmuş

  YanıtlaSil
 7. Başarılı bir çalışma olmuş bunlarda benden gelsin http://www.ozgunbilgiler.net

  YanıtlaSil