Kırmızı Lotus - Kişisel Blog Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Kırmızı Lotus - Kişisel Blog Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Kırmız Lotus
Kategori: Kişisel Blog
Blog Linki: http://kirmizilotus.blogspot.com.tr/

Blog Tanıtımı

 Merhabalar,

  Edebiyat öğrencisiyim yani öğretmen adayıyım.Yıllardır internet sitesi, blog ve yahut sosyal ağlarda topluluk yönetimiyle uğraşıyorum.Ve bir yandan da kitap editörlüğü yapıyorum. Bu yeni blogumu okuduğum kitapların tanıtımı, sağlıklı yaşam ile alakalı yararlı bilgi paylaşımı ve kendin yap projelerimi sizlerle paylaşmak için açtım.

  Kitapları çok seven biri olarak okuduğum kitapların kendimce olumlu veya olumsuz yönlerini sizlerle paylaşmaya çalışacağım.Sıkı bir sağlıklı yaşam taraftarıyım. Sürekli araştırıp günlük hayatımızda neleri doğru, neleri yanlış yapıyoruz diye öğrenmeye çalışırım. Elde ettiğim bilgiler blogumda paylaşacağım yazıların büyük bir bölümünü oluşturacaktır. Boş durmayı ve israf etmeyi hiç sevmem. Evde bulunan kullanmadığım eşyaları kendimi bildim bileli değerlendirir, yepyeni ürünlere çeviririm. Blogumda kendin yap projelerine de yer vereceğim. 

Kırmızı Lotus Blog Tanıtımı Yazısı

  Okuluma ilk başladığımda internette aradığım bilgileri bulamıyor ve çok zorlanıyordum. Bu zorluğun verdiği etkiyle ders notlarımı paylaşmaya karar verdim ki yeni öğrenciler benim gibi zorluk çekmesinler. Paylaşacağım notlar değerli hocalarımın derslerinde tuttuğum ve başka yerde kolaylıkla bulunmayacak notlardır. Okur sayısı arttıkça yapacağım paylaşımlar da bir o kadar faydalı olacaktır. Takipte kalın pişman olmayacağınızın garantisini veriyorum.

  Son olarak neden Kırmızı Lotus ismini tercih ettiğimden bahsetmek istiyorum.Çeşitli kültürlerde lotus yani nilüfer çiçeğinin önemi bir yeri vardır. Temel olarak ruhun saflığını, zihnin duruluğunu, saflığı, uyanışı ve güneşi temsil eder. Bataklıkta ve pis ortamlarda yetişmesine rağmen yaprakları her daim tertemiz kalmakta ve saflığını korumaktadır. Her yeni bilginin uyanışımız olması dileğiyle bloguma beklerim :)

1 yorum: