Yağızla Hayat - Anne & Çocuk Blogu Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Pazartesi

Yağızla Hayat - Anne & Çocuk Blogu Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Yağızla Hayat
Kategori: Anne&Çocuk Blogu
Blog Linki: https://yagizlahayat.wordpress.com/

Blog Tanıtımı

Oğlumu Büyütürken;

  Ben bir istatistikçiyim. Her şeyin verisini tutmayı, tablolarını hazırlamayı severim:) Oğlum bir yaşına geldiğinde, bebekliğine ait bazı şeyleri zor hatırladığımı fark ettim. Bunları bir yere yazmalı, ilerde oğluma anlatmalıydım. İlk oyuncağı, ilk kelimesi, ilk adımı vs. Bu düşüncelerle ilk doğum gününe girerken ve de blog açmak konusunda hiçbir bilgim yokken, Türk usulü göç yolda düzülür dedim, başladım maceraya ve böylece Yağızla Hayat doğmuş oldu.

Yağızla Hayat Blog Tanıtımı

  Oğlumun ay ay gelişimini yazdım önce. Fotoğraflarını ekledim. Sonra ne yer ne içer, neyle oynar not ettim. Onun kelimelerine özgü sözlük sayfası ilave ettim ardından. Sonra kitaplara geldi sıra. Önce isimlerini ekledim ardından o kitaplar hakkında özet bilgiler ve oğlumun beğenilerini ilave ettim. Büyüdükçe yeni konular eklendi. Videoları, resimleri, dinlediği müzikleri, kreş deneyimleri, ilk gösterisi, ilk şiiri….

  Şimdilerde en çok kitaplarını yazıyorum ve bundan büyük keyif alıyorum. Hatta blog yavaş yavaş bir çocuk kitapları bloguna dönüşüyor diyebilirim. Biz anneler çocuklarımızın en çok yeme içmesine takılıyoruz sanırım, blogun en çok okunan yazısı yıllardır değişmediğine göre:)

  Bu arada bende okudum elbet. Oğlumu yetiştirirken karşılaştığım sorunlar için, onu daha iyi anlayabilmek için… Böylece anne kitaplığı da oluştu. Tabi ben Yağız kadar çok okuyamadım. Daha ne kadar yazarım bilmiyorum oğlum hakkında. Sanırım birkaç yıla itiraz etmeye başlar. Şimdilik buralardayız işte:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder