Blog Hocam - Blog Yazarlığı Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Çarşamba

Blog Hocam - Blog Yazarlığı Tanıtım Yazısı

Blog Hocam Kimdir?

  Blog Hocam, adından da anlaşılacağı bizlerin yani blog yazarlarının hocasıdır. O yüzden Blogumu Tanıt 'da ilk tanıtımın olarak onu seçmekte karar kıldım. Blog Hocam'ın tek yazarı olan Serdar Kara, blog hayatına üniversite yıllarında başladı. İlk blogu Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile ilgili yabancı makalelerin tercümesi ve ders notlarının paylaşımından oluşur. Avustralya'ya MBA için gittikten sonra profesyonel blogculuğa başlamıştır. Şuanda ''Blog Yazarlığı, SEO, Sosyal Medya, Girişimcilik ve Kişisel Gelişim'' konularında içerikler üretmektedir. Blog Hocam hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


  İnternette blog hakkında araştırmalar yaparken muhakkak Blog Hocam ile en az bir kere bile olsa karşılaşmışsınızdır değil mi? Türkiye'de blog yazarlığı hakkında içerik üreten blogların sayısı çok az olduğu dönemde, bize blogun ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl iyi bir blog yazarı olunacağını Blog Hocam öğretmiştir. 

  ''Daha İyi Bloglar İçin'' sloganı ile çıktığı bu yolda binlerce takipçiye sahip olan Blog Hocam, yazdığı kaliteli yazılar ile blogunu daima aynı çizgide tuttu ve başarısını her daim korudu. Nitekim şu aralar bloguna pek yazı ekleyemese de-işlerinden dolayı yazamadığını belirtti- sadık takipçileri her gün blogunu ziyaret ediyor. Ben her gün Blog Hocam'ı açıyorum ve yazı var mı yok mu diye kontrol ediyorum. Biliyorum ki bir çok kişi de aynı şeyi yapıyor. Ayrıca bir çok blog yazarı da bloglarında onun hakkında yazılar paylaşıyor, Blog Hocam'ı öneriyor. Buradan diğer blog yazarlarının hakkında yazdıklarını görebilirsiniz. Şimdi bu durum göz önünde bulundurulunca aklıma bir soru geliyor. Blog Hocam neden bu kadar çok seviliyor? Ben düşüncelerimi aşağıya sıralayacağım. Eğer sizin de düşünceleriniz varsa yorum kısmından lütfen belirtin.

Neden Blog Hocam'ı Takip Etmeliyim?

 • Özgün ve bilgilendirici içerikler ürettiği için.
 • Blogunu uzun bir süre güncel tuttuğu için.
 • Bloguna yorum yapıldığında kısa bir sürede cevap verdiği için.
 • Sosyal medya hesaplarına ya da mail adreslerine gönderilen sorulara cevap verdiği için.
 • Blog yazmanın ne olduğunu profesyonel bir biçimde bildiği için.
 • Ziyaretçi değil sadık takipçiler kazandığı için.
 • Sorulan sorulara saygılı bir biçimde cevap verdiği için.
 • Bloguna gereken emeği ve zamanı fazlasıyla verdiği için.
 • Tam anlamıyla Hoca kelimesine kendinde barındırdığı için.
 • ''Misafir Yazar'' kavramını blog yazarlarını öğrettiği için...

Blog Hocam'da Yazılan Konular Nelerdir?

 1. ''Alexa'', ''Google Analytics'', banner ve logo oluşturma siteleri, ''Paypal'', ''Google Adwords'', resim editörleri, ''FeedBurner'' gibi blog araçlarını ve blog açma siteleri hakkında bilgi verir.
 2. Blog hayatı boyunca blog yazarlığı macerasında yaşadığı tecrübeleri, blogunun yıl yıl gelişimini, misafir yazarlığın faydalarını ve Blog Hocam'ı neden takip etmek gerektiğini belirtir.
 3. Kendisinin takip ettiği başarılı blogları ve örnek almamız gereken blogları tanıtır, kitaplar önerir. Seo uyumlu çeşit çeşit temayı özellikleri ile açıklar.
 4. Bloga başlamadan önce ve başladıktan sonra nelere dikkat etmemiz gerektiğini, nasıl iyi bir blog yazarı olunacağını, blog yazmanın bize neler kazandırdığını, blogumuzu üst sıralara çıkarma sırlarını ve blogdan nasıl kazanç elde edileceğini öğretir.
 5. Blogger kullananlar için bir çok eklentiyi açıklamaları ile gösterir, kullanışlarını öğretir ve geri dönütlere cevap verir. Blog hakkında ipuçlarını önümüze serer.
 6. Blogumuzu nasıl SEO uyumlu hale getirebiliriz, SEO araçlarını nasıl kullanırız bu sorulara  tatmin edici cevaplar verir. 
 7. Sosyal medyanın gücünü lehimize çevirmenin ve kendisinin başardığı gibi ziyaretçi değil de takipçi kazanma yollarını tarif eder.
  Blog Hocam'ı takip etmek için gerekenler say say bitmiyor. Eminim ki benim yazdıklarım size çok az gelecektir. Serdar Kara'nın bize blog hayatında verdiği dersleri dinleyip onları uygulayınca başarısız olmak imkansız gibi görünüyor. En önemlisi de bir işe başlanıldığında iyi niyetlerle başlanılmasıdır. Sanırım Serdar Bey, iyi niyetini çok önceden bize hissettirdi. İşte biz de bu yüzden Blog Hocam'ı seviyoruz.

17 yorum:

 1. Merhaba, blogunuz Blog Arşivine eklendi.

  YanıtlaSil
 2. http://gokayerenyazici.blogspot.com/ Tanıtırsan sevinrim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gökay Bey, aşağıdaki linkten blog tanıtımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. http://www.blogumutanit.com/p/blo.html

   Sil
 3. Blog hocamında bana yardımı çoer almıştım zamanında ondan degerli bilgiler almıştım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog Hocam, bir çok blog yazarının yardımına koşmuştur. Ne kadar teşekkür etsek azdır sanırım:)

   Sil
 4. Benim blogu da tanıtmanızı isterim tabii ki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz:)
   http://www.blogumutanit.com/p/blo.html

   Sil
 5. Yazı yazacak zamanım olsa keşke :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman müsait olduğunuz zaman tanıtım yazınızı bekliyorum:)

   Sil
 6. En kısa sürede tanıtım yazısı yazılıp göndereceğim. Çok güzel bir hizmet. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Tanıtım yazınızı bekliyorum o zaman:)

   Sil
 7. Blog Hocam gerçekten de kaliteli ve faydalı içeriklere sahip bir blog. Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorumunuz için. Blog Hocam dediğiniz gibi faydalı içerikler üretiyor.

   Sil
 8. Blog hocam gercekten yeni bilgiler ögrendigim ve sabirla her soruma yanit veren bir blogcu. Kendisine tekrar tesekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten faydalı bilgiler paylaşan bir blog. Ayrıca blog yazarı arkadaşların sorunlarına da yardımcı oluyor.

   Sil
 9. Evet faydalı bilgiler var fakat blog yazarlığı bu kadar meşakatli olmaması lağzım.

  YanıtlaSil