Bağdaş Kuran Gölge - Kitap Blogu Tanıtım Yazısı - Blogumu Tanıt

Cumartesi

Bağdaş Kuran Gölge - Kitap Blogu Tanıtım Yazısı

Blog Adı: Bağdaş Kuran Gölge
Kategori: Kitap Blogu
Blog Linki: https://bagdaskurangolge.wordpress.com/

Blog Tanıtımı

  Kitapları, ne teknoloji eskitebildi ne de modern çağ. Uğraşsalar bile eskitemezler zaten. Bir kitabı eline alıp, kokusunu içine çekip, yazarın kurduğu dünyasına dalıp keyif almak ne de güzeldir. Kitap okumaktan zevk alanlar için hayal kitabın hayal alemine dalmak vazgeçilmezdir. Hangi kitabı okursanız okuyun böyledir de, yine de kitap konusunda seçici olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Bağdaş Kuran Gölge'de farklı türlerde farklı yaş gruplarına hitap eden milyonlarca kitap var. Bunların arasında okumaya değer olanları ya da bize hitap edenleri nasıl bulacağız? Tabi ki bloglar sayesinde. Okudukları kitaplar hakkında ilgi çekici tanıtımlar yazan blog yazarları, işimizi biraz hafifletiyor. İşte bu kişilerden birisi de Bağdaş Kuran Gölge. 

Bağdaş Kuran Gölge Blog Tanıtımı

  Ben de kitap okumayı seven birisi olarak kitap seçimi yapmak için takip ettiğim kitap blogları var. Ara sıra online kitap satın alma sitelerinden de yorumları okuyarak kitap alışverişi yapıyorum. Ama bloglar bu konuda gittikçe kendini geliştiriyor. İlgi çekici, tatmin edici bilgiler sunuyor. Ya kitapların özeti sunuluyor ya da kitap hakkında ayrıntılı bilgiler veriliyor. 

  Bunu hakkıyla yapanlardan birisidir, Bağdaş Kuran Gölge.  Tanıttığı kitaplar arasında çok okunanlar da vardır, çok az bilinenler de vardır. Sanırım-takip ettiğim kadarıyla-genellikle değeri gözden kaçan kitaplar üzerinde duruyor. Onları güçlü eleştiri gücüyle olumlu olumsuz yönlerini, bize kattığı değerleri, okunup okunmaması gerektiğini anlatıyor bize. Kendisi de öğrencilerine kitap okutturuyor. Bence öğrencileri çok şanslı. Kitap kültürüne sahip bir hocaları olması onlar için büyük bir nimettir. Ayrıca kitap okuma alışkanlığı kazanmayan çocuklara alışkanlığı kazanmalarında yardımcı olur. 

  Bu kitap blogunda, anı, çizgi roman, öykü, deneme, felsefe, kitap, oyun, roman, söyleşi, şiir, inceleme gibi kategorilerde kitap tanıtımları var. Ağırlık olarak roman ve öykü tanıtımları üzerine duruluyor. Burada ilginç öykü kitapları ve romanlar bulacağınızdan eminim. Kitap severler için başarılı bir kaynak. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.

3 yorum:

 1. Teşekkür ederim bu güzel sözler için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Asıl biz teşekkür ederiz, güzel kitap yorumlarınız için.

   Sil
 2. bende blogumu tanıtmak istiyorum.

  YanıtlaSil